käytän vihdoinkin sellaisia housuja, joita...

teen_haluni

...muutaman vuoden jo halunnutkin, eli käytän leggingsejä, tai oikeastaan ne on jeggingsit, siten lukee niiden tuotetietolapussakin. Housumaisemmat, kuin tyypilliset leggingsit, eikä pelkoakaan, että näkyisi läpi. Muodostavat myös jonkin verran ryppyjä polvien kohdalle, ikään kuin tosi tiukat farkutkin, joten siinä mielessä myös housumaiset. Pieces -merkkiset mustat. Äärimmäisen joustavat jalassa, polvet ei pussiudu, kuten farkuissa ja yksinkertaisesti pidän siitä tuntumasta, jonka tiukat housut saavat aikaan jalassa. Jos kerran miehille ei sellaisia valmisteta, sittenpähän käytän naisten.

Kukaan ei ole ihmetellyt, koska samalla tavalla monet miehet käyttää tiukkoja farkkujakin. Itse asiassa monet farkut vaikuttavat joillain miehillä vieläkin ihonmyötäisemmiltä, kuin käyttämäni jeggingsit. Paitsi että farkuissa ei ole sitä joustoa lähimainkaan yhtä paljon, joten huomattavasti epämukavammat.

Teen haluni mukaan, en vanhanaikaisten normien, jotka muut ovat asettaneet.

https://www.houseofbrandon.com/naiset/alaosat/housut/skin-wear-jeggings-black-p-12385.html?utm_source=TT&utm_medium=TT&utm_campaign=TT

4

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JoustoMeinaaMukavuutta

      Naisten farkut ovat joustavaa kangasta, miesten säkkikankaasta tehty.

    • Uudethousumallit

      Nuo Pieces jegginsit olivat muodissa muutama vuosi sitten. Vein jo uffeen kaikki omani, joita minulla oli useita eri värejä.

      • JoustoMeinaaMukavuutta

        Mukava kuulla, tahtooko herra kertoa mikä on nyt in?


    • jesssss

      Hienoa....tosiaan jeggingseistä ta ifarkkuleggingseistä nyt harvoin erottaa onko ne tavalliset farkut tai ei, istuvat vaan paremmin :) Uskalla toki käyttää myös trikoita ihmisten ilmoilla, niin minäkin teen. Vähän katsoo millainen asukokonaisuus on niin hyvältä näyttää, ja tuntuu :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      40
      3774
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      100
      1789
    3. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      1651
    4. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1645
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1381
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      31
      1303
    7. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      302
      1191
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1155
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      129
      1057
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1021
    Aihe