Tapasin, tutustuin täällä pelimieheen!

Kunnaisennäinetäältä

Enkä tiedä, mitä vieläkään ajattelisin hänestä, selityksistään.
Omaa toimintaani vieläkin joskus mietin ja ihmettelen,
mies vei minulta jalat alta, noin kymmenessä minuutissa.
Miehessä oli jotain sellaista, että häntä halusin ymmärtää ja auttaa.
Jos mitään olen katunut tai otin opikseni tästä jutusta - niin silloiselta vaimolta olisin tahtonut anteeksi pyytää ja kertoa hänelle jotain, mitä en usko hänen tietävän.
Kun naisen näin etäältä, en ymmärtänyt että miten tämä on mahdollista.
Niin paljon kauniimpi hän minua itseäni oli.

2

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaikeitajuttuja

      Tiesitkö sä miehen olevan varattu vai pystyikö hän huijaamaan sua pitkäänkin? Mä olen hlökohtaisesti sitä mieltä, että jos varatun kanssa suhteeseen alkaa, mölyt on syytä pitää mahassaan.
      Mutta jos toinen huijaa olevansa vapaa ja paljastuukin varatuksi, on miettimisen paikka. Mitä tehdä vai tehdäkkö mitään. Tietenkin viisainta on lopettaa suhde siihen paikkaan ja jatkaa elämää eteenpäin. Sitä vaan jää miettimään, että tietääkö se puoliso mitä toinen puuhaa. Haluaisiko hän tietää toisen pettävän? Ja kun sitä ei tiedä, kannattaa olla ottamatta yhteyttä. Toki moni voi ajatella, että kun kertoisi, niin petetty voisi tehdä sitten päätöksiä oman elämänsä suhteen. Mutta moniko uskoo, kun vieras tulee kertomaan että hei sun puoliso pettää? Ja haluaako ihmiselle, josta kuitenkin on tykännyt mitään pahaa. Haluaako sotkea hänen elämänsä puolison kanssa. Vaikeita juttuja.
      Puolison ulkonäöllä ei ole mitään tekemistä sen kanssa, pettääkö toinen vai ei. Se on pettäjän päässä se vika että noin toimii. Surullista.

    • Kunnaisennäinetäältä

      Juttu oli tuolloin moninmutkaisempi, jota en voi alkaa tarkentamaan täällä.
      Tiesin vain vähän, arvasin tilanteen vähän myöhemmin.
      Kysymys oli valehtelusta ja huijatuksi tulemisesta.
      Kysymys oli puolelltani, pelkästään - halusta kuunnella ja ymmärtää miestä.
      Mutta sitten yksi asia vain johti toiseen...
      Olen katunut tapahtunutta, enemmän kuin mitään muuta asiaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1506
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1126
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      218
      1108
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      239
      930
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      929
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      910
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      893
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      14
      780
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      747
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      31
      703
    Aihe