Työkavereista eristäminen

Hannukkahh

Olen ollut samassa työpaikassa 22 vuotta. Olen ollut erittäin tunnollinen ja sitoutunut. 4 vuotta sitten homma muuttui kun tuli uusi pomo. Ensin olin pomon puhuttelussa ilman mitään syytä! Pomo saattoi vaan ilmoittaa että minusta on valitettu mutta hän ei voi sanoa kuka tai mitä valitus käsittelee. Tätä jatkui jonkin aikaa. Sitten pomo alkoi soitella kotiini ja puhelun ainoa sisältö oli, että hän tietää mikä minulle on hyväksi ja minun pitää sanoa, että uskon häneen! Sitten alkoi kiusaaminen enkä saanut enää töitä. Sen jälkeen minut eristettiin työkavereista ja lopulta minulta vietiin oma työpöytä pois. Käskettiin tehdä työ kotona. Tätä on nyt kestänyt pari vuotta. Mitään en voi tehdä. Työkyky on jo mennyt ja itseluottamus! Olen nyt 6 viikkoa saikulla enkä enää palaa työhön. Enää en yksinkertaisesti enää näe mitään selviytymisen mahdollisuutta muuten.

5

386

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nassetoimii

      Taitaapi olla nasse tämä sinun uusi pomosi.Sain samanlaista kohtelua. Uskomattomia syytöksiä vailla pohjaa, mustamaalaamista, eristämistä ja lopulta koko työyhteisö saatiin minua vastaan. Sairastuin ja jouduin eläkkeelle.

    • wanhavieteri

      Hei tunnistan edellisistä itseni. 31v samassa työpaikassa nyt siirrettiin yksipuolisella käskyllä toiseen työpisteeseen "aikaa kuluttamaan turhanpanttina."Mutta hänhän se maksaa (loppupelissä itselleen tekee hallaa koska olen liian hyvä ja tunnollinen työntekijä hänelle).
      On syyllistetty toisten tekemistä mokista ja kehuu toisia ylimaireasti .
      Aiemmin vaati että täytyy itse irtisanoutua, anna ensiviikolla vastaus, -- sitä en ole antanut.

    • sairas-työelämä

      Mielisairaita on työpaikat täynnä ja pikkunilkit niistä ovat nitä sairaimpia.
      Ei ihme että Suomi sukeltaa kun kaikki pikkunatsit terrorisoivat työpaikoilla.

      Suurin osa ihmisistä haluaa työstä pois heti kuin vain on mahdollista kun olosuhteet työpaikalla ovat kuin vankilassa olisit.

      • reala

        Ja kun pienellä kaupalla menee huonosti niin on se yks kynnysmatto
        johon pomo kohdistaa negatiivisuutensa.


      • Piipppiip

        Siis mä oon niin samaa mieltä tässä asiassa, ei IHME tosiaan, että Suomi on uppeluksissa. Ei siitä hyvää seuraa, että ollaan niin käsittämättömän ilkeitä. HUHHH!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      103
      1023
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      794
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      730
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      687
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      29
      666
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      639
    7. 47
      610
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      545
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      541
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      530
    Aihe