Vihastuksissani riidan päätteeksi sanoin että haluan erota. Kulunut muutama päivä ja muija ei ole ottanut enää yhteyttä. Olin siinä uskossa kun sanoi vielä rakastavansa että anelee takaisin. Ei kannata luottaa liikaa! Taisin menettää hänet. Eikä ole pokkaa mennä pyytää takasin.
Tein bänät mutta..
5
890
Vastaukset
- ikäväihminen
Ja täällä tämä sama muijaksi haukkuja tehtailee uutta aloitusta kun entiset eivät enää ota tulta.
- adefbab
olet kelpaamaton parisuhteeseen.
- EdesUnissa
Kaikenlaista. Jos sanot että haluat erota, niin eikö nainen kaikissa tapauksissa kunnioita päätöstäsi ? A) Eroaa sinusta, koska ei myöskään rakasta B) Eroaa sinusta, koska rakastaa sinua ja ymmärtää ettei halua elää suhteessa väkisin.
Vai oletitko että hän pitäisi sinua miehenä jonka sanomisilla ei ole väliä ?- kokemuksestaviisastunut
Ei kannata koskaan sanoa äkkipikaistuksissa sellaista mitä ei tarkoita. jos vakavista tunteista kyse.On parempi ottaa aikalisä ja miettiä mitä haluaa niin ei tarvii katua.
- toivoisinoppivani
Jos toinen sanoo, että hyvää loppuelämää ja lähtee menemään, niin eipä siinäkään enää mitää ole tehtävissä. Kyllä kunnioitan toisen valintaa, jos ei ole valmis töitä tekemään silloin kun suhteessa on vaikeuksia, niin ei kovin montaa kertaa viitsi katsella äkkipikaista toimintaa. Sen verran tiedän,että haasteita tulee vuosien mittaan ja pois lähtemällä pikaistuksissaan niitä haasteita ei ratkota.
Mutta sinä kyllä opit. Ensi kerralla varmasti kun se ihan oikea kolahtaa, niin maltat mielesi ja voit vaikka etukäteen sanoa, että haluaisit siinä kohtaa kehittyä. että miten yhdessä onnistuisitte.
Vai sovitteko, että palaatte asiaan puolen tunnin päästä aina kun lähdet? Mutta erolla ei kannata koskaan uhata. Silloin on suhde mennyttä, vaikea luottaa. Itse olin 20 vuotta naimisissa, emmekä koskaan erolla uhanneet. Kun se sitten tuli, niin olimme kyllä vakavalla naamalla ja ikävä, että emme saaneet asioita kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2383609- 573313
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I892807Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk412615Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve972312Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro331999Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1001995Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva421865Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1031775Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691113