jolla lapsi. hänen vihjailevat puheet paljasti asian. haluaisin kuitenkin ensin tietää onko suhdetta, mutta vakuuttaa ettei ole. hänen mukaansa kyse on valinnoista. ymmärtääköhän mies, että haluan valita myös millaisen ihmisen kanssa elän. miksi mies ei voi kertoa rehellisesti ja avoimesti asiasta?????
mies ihastunut työpaikan naiseen....
sdrtfe
7127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Leikkii....
Pitkässä suhteessa on liki mahdottomuus, ettei jompi kumpi tunne välillä fyysistä vetoa johonkin toiseen. Minusta on teinimeininkiä ajatella, että se on suhteen loppu ja pitäisi jommankumman heti tehdä jotain valintoja.
Miehellä ei siis ole suhdetta ja on valinnut sinut ja ilmeisesti myös rakastaa sinua. Niele ylpeytesi ja itsekkyytesi, rakasta miestä takaisin ja osoita, että sinulla on rajat mutta olet kypsä tässä asiassa.
Hauskaa mistä tiesit et kyse on pitkästä suhteesta ja miehen valinnoista..
Hyvä vastaus, mutta pettymyksen tunteesta ei pääse helpolla. Mies puhumalla asiasta voisi helpottaa tilannetta. Mitään salaisuuksia ei saisi pitkässäkään liitossa jättää ilmaan roikkumaan. Tälläiset jutut jää aina vaivaamaan.
Kyllä miehen pitäisi jo vihdoin aikuistua.
Katselen sinua mies
arvoituksia päässäsi
huokauksiasi
en pääse ajatustesi
mukaan
en ole elämässäsi
missä olet
vaikka olet vieressä
Nyt haluaa nainen valita:)