Ajatellaanpa että olet aviomies avoimessa suhteessa. Siis sinulla ja vaimollasi on seksisuhteita muihin ihmisiin. Mutta samoihin ei satunnaisiin tapauksiin. Vaimollasi on sinun lisäksi kaksi poikaystävää.
-Haluatte lapsia, vaaditko vaimoasi käyttämään ehkäisyä muiden kanssa?
-Voisitko ajatella antaa kohtalon päättää kuka teistä kolmesta on biologinen isä asiaa jälkikäteen tarkastamatta. Kasvattaa lasta kutsumaan teitä kaikkia isäksi. Selvyyden vuoksi tarvittaessa myös etunimillä.
--Menen kaverin kanssa uimaan. / Menen Matin (tai Ari tai Jarin) kanssa uimaan.
--Menen isän kanssa kirjastoon. / Menen Matin (tai Arin tai Jarin) kanssa kirjastoon.
Isänä avoimessa suhteessa
5
828
Vastaukset
- vahingossa
Olen antanut vaimoni olla kolmen eri miehen kanssa ilman ehkäisyä,mutta onneksi ei vahinkoa tullut.Kutkuttaa kyllä ajatus ,että jos vielä kerran,on se niin kiihoittavaa katsoa kun vieras menee vaimon reisien väliin ja lopuksi antaa siemensyksyn vaimoni tuheroon.
Kolme eri kertaa vai kaikki yhdessä?
Jos juttu on suunniteltu niin ei kait se vahinko olisi?
Ainutlaatuista vai jatkuuko seikkailu vielä?- vahingossa
Kolme eri kertaa kahden vuoden aikana ja joka kerta uusi mies.Yhden kerran vielä kokeillaan vaikka vaimoni on kyllä varoittanut vahingon mahdollisuudesta.
En kestäisi tällaista suhdetta ellei minullakin olisi jotain sivupanoja. Täytyisikö minun käyttää ehkäisyä ja miten sitten vahingon sattuessa, kuka olisi äiti ja kuka isä?
Logiikkasi kusee.
nöfnöf 🐽Kyllä vaimon pitäisi käyttää sivusuhteissa ehkäisyä,
Nimen omaan siis sivusuhteissa. Vaikka parisuhde olisi avoin, muut olisivat niitä sivusuhteita ja minä olisin lapsen ainoa isä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3524105Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303652Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku82363Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei82130- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181748Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1441656Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481030Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915
