Toimiiko tällainen lähestyminen miehen iskemiseen?

Kikkelinkipeä

Lueskelin netistä erilaisia kirjoituksia ja nyt miesten mielipidettä kehiin.

Toimiiko nämä vai miten teitä oikein isketän?
https://eurosinkut.net/blogi/kuinka-mies-vietellaan/

Vai toimiiko ihan vaan suora kysyminen "Alakko nää mua?" kun miehet naisia suorempia on.

6

627

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toimii. Kaikki lähinnä toimii ainakin muhun.

    • Miesfani

      Hyvä tietää, että meidän suomalaisiin juroihin miehiin toimii niksit.

      Onko lisää vinkkejä?

    • suora.aloite.on.jees

      Naiset varmaan miettii asiaa liian monimutkaisesti.
      Itselleni ja luultavasti muillekin miehille sopii parhaiten suora aloite mitä ei voi väärinkäsittää eli kysy toista vaikka lenkille kasvokkain tai tekstarilla tai spostilla, miten vain.

    • uuuzzxx

      Lähetää kaljoo kittoomaa ja koloja hankoomaa.

    • eihypomaniaakiitos

      Monet ihmiset sukupuolesta riippumatta erehtyvät luulemaan hypomaanista käytöstä itsevarmuudeksi. Se on kuitenkin ihan selkeä turn-off.

    • HelppoaHelppoa

      No jo oli aloittajan linkki täynnä potaskaa. Ei tuollasta kannata kirjoittaa sillä se ei ole totta. Voi olla että jotkus metro-seksuaalit noudattavat tuollaista kaavaa mutta tällainen "päivät sähkärinä, viikonloput metsurina"-tyyppinen mieshenkilö hurmataan ihan muilla avuilla.

      Ensiksikin, vaateiden ei tarvitse olla "tyylikkäät", eivät edes uudet tai muodinmukaiset. Riittää että ne ovat puhtaat. Itsekkin käytän flanelipaitoja niin pitkään että ne kuluvat kyynärpäistä puhki. Silti, joka päivä otan uuden paidan ja laitan vanhan pesuu.

      Hiukset: ne pitää olla kanssa puhtaat. Unohtakaa naiset kaiken maailman geelit ja muut hömpötykset. Puhtaat hiukset ja jos ne vielä ovat ponnarilla, niin vau. Oma fetissini ovat märkien hiusten tuoksu. Se huumaa.

      Sitten huomion herättäminen: Hymyilevä nainen herättää aina huomioni. Maailma on täynnä yrmeän ja happaman näköisiä ihmisiä. Itse hymyilen koska olen onnellinen. Jos koet että ole onnellinen, niin hymyile avoimesti. Hymyilevä henkilö loistaa kuin majakka väenpaljousesta. Ja siitä ei sitten olekkaan kuin pieni matka siihen että katseet kohtaavat. Ja se oli sitten siinä. Muuta ei tarvita.

      Jos haluaa kiinnittää huomioni (ja varmasti monen muun) niin leggingsit ovat oiva keino. Ne saavat naisten jalat ja pyllyt näyttämään niiiiiiiin seksikkäiltä. Kiitän joka rukouksessani sitä henkilöä joka keksi leggingsit. Tosin, ei pitkässä hameessakaan ole mitään vikaa. Kun kesällä tuuli heiluttelee helmoja, niin se on kaunis näky se.

      Itsevarmuudesta en niin tiedä... Ehkä se paatuneimmille on se "juttu". Minä ymmärrän että jos näinkin karun näköistä lähestyy niin varmasti jännittää. Ja jännittää minuakin jos enkelin kaunis nainen tulee jutulle. Saattaa tulla vaikka mitä suusta. Mutta ei se mitään.

      Jaa että miten minut tunnistaa? Siitä että maksan aina rahalla, en muovinpaloilla. Sen verran on jäänyt mutosvastarintaa että minä pidän rahaa melko kätevänä maksuvälineenä. Ei sitten tarvitse arpoa että missä muovinpalassa olisi vielä "virtaa". Jotkut teistä ovat saattaneet kuulla ruokapaikassa huudettavan jonon perästä että "viimeinen maksaa". On meinaan mennyt pari kertaa hermot kun jupit leikkii korttiensa kanssa. Eikä se lasku niin iso ole...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      190
      1965
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1053
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      114
      1046
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      20
      757
    5. 52
      704
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      32
      643
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      608
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      557
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      528
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      482
    Aihe