Valkoiset LVI-paalit ovat vakiintuneet ehdokkaiden vaalitauluiksi. Liekkö kemijärveläinen keksintö ?
Kemijärveläinen vaali-ilmiö ?
kärppäläinen_org
16485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mitä ovat LVI paalit?
Ne on vesijohto paaleja, Urpo!
Non isoja heinäpyöröpaaluja.Ne ovat käytännön maanviljelijöitä ne ehokkaat jokka näillä mainostaa. Saa nähä mitä ne vaikuttaa äänimääriin ?
Vaikka olenkin kaupunkilainen tarkoitatko AIV elikkä lyhenne Artturi Ilmari Virtasesta.
LVI Lyhenne Lämpö vesi ilmastointi.
Maanviljelijöitä pitäisi valita. Maanviljelijöitä on kaksi ehdokkaana:
Timo Kyyhkynen Pohjoispuolelta
Aimo Alaluusua Eteläpuolelta
Keillä on paalit mainoksina??
LVI-paaleissa voi olla esim. vesijohtoja, sähköjohtoja tai ilmastointiputkia
Valtuustoon pitää saada LVI-osaaamista, sillä jos lämpö vesi ja ilma loppuvat, niin Kemijärvellä on huonosti asiat
Kuka olisi mielestäsi hyvä valinta?
Ei taija olla yksikään viljelijöitä noista jokka paaleilla mainostaa ? Pitääkö juuri noin isosti olla esillä ? Keltähän non paalit saanu ? Ei kai oo peleko persuksen ymprillä valtuustoon pääsyssä ?
Keillä on paalit mainosmiehenä?
Kyllä tuollaisia Zetorin munissa mainostavia poliitikkoja näkyy ihan etelän peltoja myöten, ei ole Kemppalainen keksintö.
Taitaa olla ihan Eurooppalainen keksintö, Tour de France pyöräilykilpailuissa tuota mainostilaa on käytetty tuotemainonnassa ja toistakymmentä vuotta.
Äänestys lippuun voi kirjoittaa myös että HAISTAKAA HUILU.
Se ääni menee silloin hylätyksi, mutta se nostaa äänestysprosenttia.
Totta se Ojalalla. Ison Antin nöyrällä apulaisella.
No eipä niitä sitten ollutkaan, höpö uutiset.
http://paatokset.kemijarvi.fi/kokous/20151480-6-2.PDF
Tulokset pettureista!
Äänestä oikein!
Olen valmis syömään tämän isolla kylällä olevan heinäpaalin jos tämä evp torni mestari menee läpi valtuuston. Tällaiset mokomatkin heinäpaali mainokset täytyisi lailla kieltää ja lisäksi tuikata tuleen niinkuin #GÄVLA olkipukki'..
Tarvitko Jotain kyytipojaksi?