Löytyykö keltään sanoja kyseiseen kappaleeseen? Mikäli löytyy voisinko saada sanat sähköpostiini tai tänne forumiin. Kiitos!
[email protected]
Balladi elokuvasta Klaani (Aamyössä aistein avoimin)
semmonen
3
4479
Vastaukset
- Nina
Aamuyössä aistein avoimin,
elämääni silmiin katselin.
Vanhan eilisen, uuden tulevaisuuden,
sen kaiken näin ja paljon oivalsin.
Aamuyössä aistein riisutuin,
huomispäivään uupumatta uin,
katsoin aurinkoon,
elämässä kiinni oon,
sen tajusin ja riemuun hullaannuin.
Sua rakastan, siis näkemiin.
Sinut kätken uniin kauniisiin. Sinua siis odottamaan jään,
sinusta tarkoituksen hankin elämään..- semmonen
Kiitos Nina, se olikin ihan nätti laulu.
- rilla
On meinaan upea kappale tuo balladi. Hieno sinä elokuva-versiona ja eikös Tommi Läntinen sen joku vuosi sitten levyttänyt myös????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006514
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313890törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303305Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3781783- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471043Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889