Uusi valtuusto

Äänestäjät

on valittu.Kansa on puhunut, pulinat pois sanoi Virolaisen Jussi joskus.

4

386

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Söhlöporukkaa

      Nythän ne pulinat vasta alkaa. Kepulaiset saivat takkiin ja änkkä äänivyöryn mutta kumpparimies putosi ja se on tärkeintä.

    • Kepu ja persut hävisivät, vassarit voitti. Waaran operaatio ei johtanut muuhun kuin hukkaääniin. Nolo loppu pitkälle uralle, tuolta ei enää nousta.

    • Karsiutuikisasta

      Ei hevin järjen jättiläisiltä vaikuta tuo keskustan porukka,tulee tukalat paikat kunnan taloudelle jos ei yhteen puhalleta muiden valtuutettujen kans.kun kunnanasioista päätethään.Tavallisia eläkeläisiä,maajussija hautamies ja ynm..ammatin edustajista koottu valtuusto,ei ainakhaan ketään voi kadehtia,tavallisia palkansaajia,eikä kukhaan ole miljoonienperintöä saanu,ainakhaa verotiedoissa 2015.

      • opiskelijavaan

        Sydämen sivistystä jos edes löytyis ihmisten asioitten hoitoon. Lautakunnatkin on nyt tärkeitä. Sinne pitäis kanssa valtuuston osata valita oikeat ihmiset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      103
      2199
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      64
      1358
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      230
      1159
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1125
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      10
      1076
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      67
      1025
    7. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      949
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      91
      942
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      908
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      43
      888
    Aihe