Nyt tartten kunnon apua...Kuka on saanut suhteellisen nopeasti 10kg pois? Olen jo 36-vuotias nainen ja lihonut viime kesän jälkeen tuon kymmenisen kiloa.Söin suruuni ja masennukseeni mutta nyt elämä taas maistuisi, ilman lisäkiloja. Viisaat...vastatkaa pian. En liiku kovin paljoa.Polvet ei kestä.
Pian 10kg pois,pysyvästi?
Läskipossu
91874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
oo viikko mehu paastolla, eli älä syö mitään...kirjoita joka päivä 100 kertaa " olen läski, en saa syödä" ... TEPSII TAATUSTI, ja saat vielä anoreksian kaupan päälle. niin mulla kävi ainaski
"piristi" lukea vastauksesi. Ihan noin daiju en ole, sillä 14-vuotiaana laihdutin ns. väärin ja sain anemian ja taju lähti silloin tällöin, kunnes mutsi vei mut lekuriin, pyysin asiallisia vastauksia tai niiltä vastauksia jotka ovat tosissaan laihdutuksen suhteen tai ovat laihtuneet viisaasti. KIITOS!
atkinsin dietillä laihdutin vähän yli viikossa 5kg mutta sen kauemmin en jaksunu syödä sen mukaisesti. mutta tehosi hyvin. toinen on south beach -dietti mistä olen kuullut paljon hyvää. kuulemma parempikin kuin atkins. itse ajattelin kokeilla sitä lähiaikoina...vaivaa sama ongelma, pitäis saada 10kg pois mahd.nopeasti. tsemiä!
täytyy ostaa kirja että saa ohjeet vai onko ohjeita netissä tosta dietistä??
www.southbeachdiet.com ja www.atkins.com löytyy lisää tietoa näistä dieteistä, ruokaohjeita ym.
anteeksi mut en osaa enkkua!!!
loistavat sivut! siellä erilaisia diettejä sivujen alareunassa (myös atkis suomeksi) ja tietoa laihdutuksesta. käy katsomassa! toivottavasti löytyy jotain mieleisää! :)
http://www.silikonitieto.net/artikkeli.phtml?ID=24
laihtunut kuukaudessa 8 kg syömällä terveellisesti ja aika vähän (lasken kalorit tai pisteet) sekä lisäämällä liikuntaa. nähdäkseni ainoa tehokas keino. ns. kuuritkin perustuu syödyn energiamäärän vähentämiseen, mut ne on vaan naamioitu monimutkaiselta kuulostaviksi ohjeiksi.
Kyllä polvivaivaisetkin voi liikkua, kunhan valitsee oikein lajin. voimistelu, kuntosali, uinti jne, onhan niitä. esim vatsalihasliikkeet tai käsipainojen nostelu ei yhtään käy polveen. kaikki syyt olla liikkumatta on tekosyitä, anteeksi vaan :/
nostelen ja vatsoja jne. mutta aerobikkaamaan musta ei ole, polvi on mennyt n.8 kertaa sijoiltaan,viimeksi hiihtäessä. Mikä on south-beach dieetti? ;)