Pää hajoaa noihin kuva-captchoihin

"merkkaa kuva jossa on vuoria"
Merkkaan kaikki mutta vuoria ilmestyy lisää ja seuraavaksi saankin toisen kuvan.
"merkkaa kuva jossa on kaupan etusivu"
jne jne aaargh
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Luo tunnus.

2Äänestä

Myös jostain syystä nuo monen kuvan tunnisteet bugittavat usein. Jos painaa kuvaa niin se haalistuu ja tilalle tulee uusi kuva. Tuosta ei pääse eteenpäin ennen kuin päivittää kuvatunnisteeseen missä kysytään pelkästään liikennekylttejä...

Äänestä

Mulle sattu kerran kamala moka. Klikkasin kuvaa jossa näkyi vuori, mutta ei se mikään vuori ollutkaan vaan metsän raja ja sitten klikkasin jotta vahvista, niin siitä huolimatta se hyväksyttiin vaikka kuvassa ei vuorta ollutkaan.

Olen miettinyt tätä asiaa viikkotolkulla ja meinaan seota kohta että minkä takia väärä kuva meni läpi.

Äänestä
  • Teepä tuo uudestaan - vieläpä tarkoituksella. Sitten alat olla jo melkein jännämies.

    Äänestä

  • Niin, ja mä olen miettinyt sellaista filosofista ongelmaa, että kun usein kyltit (tai autot) menevät vain hieman ruudun rajan yli. Että pitäisikö se viereinenkin ruutu klikata. Tai ne ruudut, joissa on kylttien jalkoja.

    Äänestä

Ei mulla ole ollut ongelmaa. Klik klik klik jne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


make.it.stop kirjoitti:

"merkkaa kuva jossa on vuoria"
Merkkaan kaikki mutta vuoria ilmestyy lisää ja seuraavaksi saankin toisen kuvan.
"merkkaa kuva jossa on kaupan etusivu"
jne jne aaargh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu