Edellinen juttu on hoidettu, mutta rahaa ei ole koskaan liikaa...
Paljonko nykyään naiset ovat valmiita maksamaan ns. lumeliitosta saadakseen oleskeluluvan?
Mistä maasta löytyy maksukykyisimmät?
PS. Onko sellaiset 5 000 €/ vuosi eli 20 000 € hyvä summa? Sillä sais uuden auton...
Paljonko nykyään naiset ovat valmiita maksamaan ns. lumeliitosta saadakseen oleskeluluvan?
Mistä maasta löytyy maksukykyisimmät?
PS. Onko sellaiset 5 000 €/ vuosi eli 20 000 € hyvä summa? Sillä sais uuden auton...
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mahtaako sulla olla vielä ajokorttiakaan?
Eräässä tapauksessa tiedän, että on maksettu 5000e. Ja ero vireille heti kun oleskelulupa on saatu. Näin oli sovittu. Olen kuullut suuremmistakin summista puhuttavan, tälläkin palstalla.
Tarkoitatko että 5 000 € vuodessa vai koko ajalta eli nykyään 4 vuotta?
Mitenkäs viranomaiset vahtaavat moista touhua? Eli jos heti eroaa kun on saatu pysyvä oleskelulupa kouraan? Onko kellään kokemuksia niiden reagoinnista?
Sivistyneen perijän pitää aina ottaa huomioon perittävän maksukyky tai olla valmis neuvottelemaan maksutavasta.
Vähänkö ois nautinto höylätä jotain Filippiineiltä tuotua mistään tietämätöntä tytön heitukkaa. Etukäteen vois sopia senkin, että ei mitään elämän kestävää liittoa vaan tiukkaa seksisettiä ja lopuksi ero.
Pikku hiljaa vois vapauttaa otteen tiukkuutta, mikä olisi tietysti pakkokin naisen oppiessa kieltä sekä tullessa tietoiseksi oikeuksistaan. Kannattaisi tietysti antaa tytön ymmärtää, että lisäisi vapauksia omasta hyvästä tahdostaan, tyytyväisenä saatuun maksuun.
Motivaatio palvelemiseen pysyisi hyvänä koko nelivuotiskauden. Kenties jopa nousisi. Ja sitten neljän vuoden päästä sopimuskauden päätös ja uusi nainen kehiin.
...filippiiniläistytön oikea mies tästä, jos kuulee?
"Hei kulta, nyt mulla on se oleskelulupa - ja kolme lastakin ehdin tekemään!"