Voiko niinpäin tehdä että jos auton omistajalla on vakuutusrästejä sen verran että ei saa niitä maksetuksi kerralla siten että auton saisi katsastukseen niin jos auton omistaja laittaa haltijaksi jonkun toisen henkilön joka sitten ottaisi vakuutuksen omiin nimiinsä koska olisi halvempi ja nopeampi keino saada auto katsastukseen niin onnistuuko? Eli omistaja edelleen käyttäisi autoa pääsääntöisesti.
Eli riittääkö noin vai pitääkö tämä eri henkilö laittaa omistajaksi että ei tule ihmettelyjä jos poliisit pysäyttää tyyliin " miksi haltija ei aja autoa" tms.? Pitääkö haltijan ehdottomasti itse sitten myös käyttää autoa?
Mistäs ne poliisit sen tietää että kuka käyttää autoa pääsääntöisesti ja kuka ei? Todella harvoin tulee tilanteita kun joutuu tilanteeseen missä pyydetään jotain auton tietoja. Vuosi sitten viimeksi jouduin puhallusratsiaan.
vakuutuksesta
tiedustelijaaa
1
108
Vastaukset
- vastataanpas
En tiedä kuinka menee mutta itse kun olin naimisissa niin ajelin autolla missä rahoitusyhtiö oli omistajana ja vaimo haltijana mutta minä ajelin sillä pääsääntöisesti töihin jokapäivä ym. Kauppareissuillakin aina minä ajoin. Monta vuotta.
Jouiduin ratsioihin missä pyydettiin rekisteriote. Koskaan ei kukaan kysellyt mitään.
Ei kai ne selviä ellei kolaria aja ja miksi selviäisi silloinkaan. Voihan aina sanoa että auto oli lainassa. Kai sitä lainata saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2077276- 522804
- 1882271
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101633Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1521625Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke191287- 741210
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381143Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä261121Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501019