fillarikommari ja kulttuuri, yhteensovittamattomia

Nythän on tapahtumassa ministerinvaihdoksia. Mm. kulttuurin asioita hoitavaksi ministeriksi tulee perussuomalaisten edustaja.

Jossakin lehdessä kerrottiin, että hänellä voisi tulla ongelmia "fillarikommareiden" kanssa.

Ketkä ovat noita fillarikommareita? Onko niitä täällä paljonkin? Tunnustautuuko joku sellaiseksi? Onko fillarikommari kulttuurin vastustaja?

Pyöräilyn ystävät hän ovat usein kulttuurinkin ystäviä, vai mitä?
10250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Fillarikommunistit ovat vasemmistoanarkisteja, jotka haluaa islamisoida Suomen.

Äänestä
  • Missähän moisia epeleitä olisi nähtävillä? Heistä puhumisen perusteella luulisi että heitä on pilvin pimein mutta aika vähän on näkynyt.

    Äänestä

  • No eihän siellä jumalan selän takana ole kun villipetoja :)

    Äänestä

  • Kyselijä-77 kirjoitti:

    Missähän moisia epeleitä olisi nähtävillä? Heistä puhumisen perusteella luulisi että heitä on pilvin pimein mutta aika vähän on näkynyt.

    Heitä on todellisuudessa vain punavihreässä kuplassa. He mustaavat pyöräilyn mainetta erilaisilla laittomuuksilla liikenteessä ja aiheuttavat pahennusta muiden liikkujien parissa. Normaali pyöräilyn harrastaja tai hyötypyöräilijä on täysin samaa mieltä kuin tuleva ministeri.

    Äänestä

  • StadiTäynnäAnarkisteja kirjoitti:

    No eihän siellä jumalan selän takana ole kun villipetoja :)

    "No eihän siellä jumalan selän takana ole kun villipetoja :)"

    Pääkaupunkiseudulla elän mutta ei slti ole kauheasti näkynyt noita islamia levittäviä hippipyöräilijöitä. Päästävätkö he jonkun rukouskutsun ohi mennessään vai miten islamisointi pyörän selästä tapahtuu?

    Äänestä

  • Ne pitää leiriä rautatientorilla, eli Evlut kirkon pastorit, Spr, Sininauhaliitto, Pelastusarmeija, Dieakonissalaitos, jne... jotka vaatii lisää karvapalleroja Suomeen loisimaan toisten rahoilla. Pyöräile sinne ja avaa silmäsi :) .

    Äänestä

  • SuvaitseviaPyöräilijöitä kirjoitti:

    Ne pitää leiriä rautatientorilla, eli Evlut kirkon pastorit, Spr, Sininauhaliitto, Pelastusarmeija, Dieakonissalaitos, jne... jotka vaatii lisää karvapalleroja Suomeen loisimaan toisten rahoilla. Pyöräile sinne ja avaa silmäsi :) .

    Menin juuri vappuna siitä ohi mutta yhtään pyörää ei ollut näkyvissä. Mutta paljon iloisemmilta ne kyllä näyttivät kuin ne kädet puuskassa ja suu viivana seisoskelevat mustatakkiset miehet siellä torin toisella laidalla. Niillä ei näyttänyt olevan ollenkaan hauskaa vaikka oli vappu. Kummallista kun hauskanpito vappuna nyt kuitenkin kuuluu suomalaiseen kulttuuriin...

    Äänestä

  • Siinä on se ero, että me muut ja ne mustatakkiset miehet joutuvat maksamaan näiden toisten hauskanpidon.
    Hauskuuttelijoita olisi tulossa tänne miljoonia, mutta heille tarvis maksaa vielä matkakustannuksetkin tänne.

    Äänestä

  • HauskaaKlaraVappua kirjoitti:

    Siinä on se ero, että me muut ja ne mustatakkiset miehet joutuvat maksamaan näiden toisten hauskanpidon.
    Hauskuuttelijoita olisi tulossa tänne miljoonia, mutta heille tarvis maksaa vielä matkakustannuksetkin tänne.

    Epäilen vahvasti että me kaikki ylioppilaslakki päässä ja sampanjapullo kainalossa Espalle vaeltaneet maksamme keskimäärin paljon enemmän siihen yhteiseen kassaan kun nuo sankarit joilla on aikaa seisoskella teltoilla päivät pitkät...

    Äänestä

Meikäläinen kyllä pitää itseään fillarikommarina, joka on porvareita ja köyhiä vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


että.fillarikommari kirjoitti:

Nythän on tapahtumassa ministerinvaihdoksia. Mm. kulttuurin asioita hoitavaksi ministeriksi tulee perussuomalaisten edustaja.

Jossakin lehdessä kerrottiin, että hänellä voisi tulla ongelmia "fillarikommareiden" kanssa.

Ketkä ovat noita fillarikommareita? Onko niitä täällä paljonkin? Tunnustautuuko joku sellaiseksi? Onko fillarikommari kulttuurin vastustaja?

Pyöräilyn ystävät hän ovat usein kulttuurinkin ystäviä, vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu