näköisellä Jussi Halla-aholla on kaunis ja seksikäs vaimo.?
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201705012200116127_pi.shtml
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201705012200116127_pi.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Se ei ole mahdollista mitenkään.
Status status status
Hilla oli Jussin kanssa jo silloin kun tämä oli vain joku tutkijanretku yliopistolla.
Tyhmä! Ulkonäöllä on varsin vähänntekemistä miehennstatuksennanssa.
Samasta syystä kuin kaikilla muillakin vaikutusvaltaisilla henkilöillä, tarviiko tollasta edes kysyä.
Vaikea uskoa. Ei sellaista kehtaisi muille miehenään mainostaa, jos olisi statuksen perään. Status miehet ovat ihan muita tyyppejä.
Miten on mahdollista, että joku tällä palstalla pitää kurppaa seksikkäänä?
Niin kyllä kottarainen on paljon seksikkäämpi.
Puute saa aikaan samanlaisia optisia harhoja kuin humalatila ;D
Teoria on siis paljastunut feikiksi ? No hyvä on, paljastan kaikille sen oikean tavan hankkia nainen itselleen. Joka Tiistai aamu kello 09.30 jaetaan miehille jonotuslippuja veroviraston oven vieressä. Jonotuslipun saatuasi voit etsiä vasemmalla puolella olevalta pöydältä katalogin. Siitä valitaan miellyttävä nainen, kuitenkin siten että alemmat jonotusnumerot ovat etuoikeutettuja varaamaan naisen itselleen ensiksi. Kannattaa siis mennä jonoon hyvissä ajoin.
Nainen toimitetaan myöhemmin lähimmälle R-kioskille, ja tulee noutaa vuorokauden kuluessa tekstiviestin saamisesta tai se palautetaan.
Jussi on mennyt elämässään eteenpäin ja tehnyt asioita.
Ainoa syy naisettomuuteen ja ätmiläisyyteen on palstalaisuus. :-)
Siksi koska sillä on nykyään statusta ja rahaa. Nuorempana Halla-aho oli jännämies.
https://static.naamapalmu.com/files/jg/big/kjnky3oy.jpg
Tuossa naisessa ei ole mitään sekikästä. Ihan tavis ja halla ahon statuksen takia tavis nainen saa miehen.
Naisista+ja+miehistä+on+99%+taviksia.+Äitisi+on+tavis,+naapurisi+on+taviksia,+lähes+kaikki+on+taviksia.+Halla-Aholla+on+ollut+tavisvaimo+jo+silloin+kun+Halla-Aho+oli+tavis.
Ätmiys ei ole ulkonäkökysymys. Ätmeillä on vikaa pään sisällä ei naamassa
Hilla Halla-Aho on tässä kuvassa aika saman näköinen kuin nainen joka halusi minut muutama vuosi sitten. Olimme treffeilläkin...ja sain heti kutsun "yökylään".
Tämä todistaa että olen status-YTM ja jännämies!
Ja et sitten mennyt.? Tyhmä!
Ihmettelen kyllä samaa. Jussihan on niin stereotypisen ätmin näköinen kuin olla ja voi: on hintelä, kaljuuntunut ja ehkä hieman feminiininen kasvoistaan. Hääkuvassa oli vielä rumemman näköinen, kun oli se epäsiisti, kaljuuntuva hippitukka.
Halla-aholla on DarkFear-kalju!
Ai sulla itselläsi on joku vitun ruma kalju vai saatana!!!!!!!!!!!!!! Taidat olla selvästi joku Halla-Ahon kaltainen ahdasmielinen persujuntti, kun oot antanut tukkasi noin vaan kaljuuntua saatana!!!!!!!!!!!!
Eikö persujunttikaverit antaneet sulle vittu lupaa niiden fina-tablettien syömiseen saatana!!!!!!!!!
Onneksi mulla itselläni onkin hyvälaatuinen ja tuuhea tukka päässäni, kun mä en olekaan mikään vitun persuja äänestävä ahdasmielinen juntti saatana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No mitä Juhana Vilen. :D
Miksi tukka on sulle ongelma?
No hallis oli naimisiinmenon aikaan yliopistoll ja jotain sosiaalista samanlaisuutta oli heillä sillloin ja nyt vaimo vangittu lapsiperheesen. Enää ei onnistuis. Nyt halliksel eri persoonallisuus kuin yo aikoina. Yliopistol vastasi jotenkin naisen tarpeisiin hippiälykköhabituksell.
Satun olemaan itse halliksen kaltainen persoonallisuudenmuuttaja/rajatilapersoonallisuus niin tiedän tän dynamiikan. Katsokaa tuota kuvaa ja verratkaa nykytilaan. Aiemmin oli hippi. Nyt flirttailee fasismilla. Tämä psykodynamiikka on mulle tuttuakin tutumpaa.
Halla-aho on koulutukseltaan humanisti, kielitieteilijä. Halla-ahon näköinen ja oloinen insinööri ei saisi naista.
Kyllä saisi. Saisi ihan normaalin naisen jonka kanssa haluaisi perustaa perheen. Tämän palstan miehenkuvat ei ymmärrä normaalista elämästä eikä normaaleista parisuhteista mitään.
Naiset, jotka sanovat itseään normaaleiksi ovat lihavia tai muuten rumia. Normaalit naiset kutsuvat itseään aina kauniiksi.
Saat olla mitä mieltä tahansa. Aika pullukoita naisia on perheenäiteinä ihan insinöörimiehillä. Mies pitää kyllä heitä ihan normaalin näköisenä. Sinä et pidä mutta ilmeisesti et ottaisi pullukkaa naista. Jos nainen pullukoituu lasten myötä niin jättäisit naisen. Kaikki miehet ei tee niin. Sinunkin on se vaan hyväksyttävä.
Laiha mies ei ole sen kauniimpi kun pullukka nainen. On jopa rumempi.
Melkein kaikilla tuntemillani inseillä on itseään ulkoisesti tasottomampi nainen. Se, johtuu siitä,,että he eivät kelpaa kauniille naisille
Eli halla-ahon näköinen insinööri saisi naisen.
Saisi. Ruman, ylipainoisen naisen
Ihan nätti..
Siinä on tapahtunut se mitä ihmiselle tapahtuu. YTM:istä tulee ATM iän myötä. Sitä myös rupsahtamiseksi kutsutaan. Helvetin ulkonäkökeskeinen kommentti, mutta mä taannun tällä palstalla - kiitos siitä luuseri.
Halla aho polttaa tupakkaa ja on käynyt sivarin. On ollut nuorempana siis jännä sätkäkone hippi joten ihmekös tuo.
Vai ne ne on jännämiehen mittoja.
Aloin itsekin aikoinaan ihmettelemään näitä juttuja.. ;D.. Huomasin, että Jännä tarkoittaa, sitä mikä itseä jännittää.. ;D
Parhaimipia nauruja sai, kun joku sanoi, että jännä on sellainen kuka ei lajittelle roskia jne.. ;D