Palstalla kun on paljon ikuisesta naisettomuudesta kärsiviä rumia ja arkoja miehiä joille Nallinkin esittelemät rajut itsarit ovat liikaa niin tässä muutama luonnon tarjoama vinkki miten ainakin osassa tapauksissa henki lähtee nopeastikin ja suurinosa mahdollisuuksista on ihan kodin läheltä löytyviä.
1. Karhut. Ovat tunnetusti hemmetin kiukkusia etenkin kevät aikaan ja talvella kannattaakin hiihdellä karhujen elinpiireillä jos vaikka pesän löytäis. Paljastuu usein hengitysilman auki pitävästä onkalosta joko muurahais pesässä tai juurakon tyvellä yleensä etelä rinteillä. Jos ryömit pesään on lähtö varma katso vaikka venäläisiä karhun mehtuu filmejä jossa herättelevät karhuja pesiltään. Toinen tapa on liikuskella äärimmäisen hiljaa metsässä jossa tietää olevan karhuja pentujen kanssa. Jos näet vaikka pennun puussa ala hakkaamaan puun runkoa. Emo on välittömästi paikalla ja et edes huomaakkaan kun olet jo maata kiertävällä radalla.
2. Ukkonen. Ruman ätmin kannattaa olla forekan ennusteissa tarkkana ja tsekkailla tunti ennusteita ja kun ukkonen on tulossa päälle ole jo valmiina soutamaan keskelle järven selkää ja mielummin kuuden metrin hiilikuituonkivapa mukaan. Se pystyyn nostettuna toimii mainiona johdattimena. Myös paljaat hakkuuaukiot ovat mainioita paikkoja mennä seisoskelemaan ja seudun suurimman kuusen alle kannattaa mennä istumaan.
3. Myrskyt. Kun kunnon myteri trompeineen on tulossa hae ehdottomasti hakkuualueita jossa aukko on hakattu tukkikuusikon laitaan. Takuu varmasti myrskyllä kuusikon reunasta kaatuu puita ja sellaiset reunat ovat mitä parhaimpia paikkoja mennä odottamaan puuta niskaan.
4. Sienet. Kun keräät syksyllä suppilovahveroita laita "epähuomiossa" lähes saman näköisiä suippomyrkkyseitikkejä koriin sekaan. Illalla kun tekaiset herkullisen kermaisen sienikastikkeen voit olla varma että aamua et näje.
5. Allergia ja ampiaiset. Tämä vaatii jo kanttia mutta mitäpä ei naiseton rumilus elämänsä päättämisen eteen tekisi. Pahasti pistiäis allergiasta kärsivän ihmisen kannattaa etsiä luonnosta ampiais pesiä. Löytyy heinä- elokuussa kohtuu vaivatta. Maa ampiais pesiä on usein kaivanu esiin myös mäyrät joten monttuja ja kuhinaa voi haeskella helposti ristiinrastiin esim ojan penkkoja kävellen. Tai sitten pallopesiä jotka voi olla suuriakin tiheiden kuusien alaoksilla. Ei muutakun sohaset pesään etkä lähe karkuun. Hetken päästä olet täys neulatyyny ja henki salpaantuu äkkiä.
Tässä muutamia kotikonsteja mainitakseni ja ei muuta kuin pilvistä ukkosrikasta ja hyvää sienikautta odotellen sekä toivoen että ampiaiset ja mehiläisetkin ovat talvesta selvinneet ja onnistuneita itsareita kärsiville rumiluksille!!
Kuinka saada ätmin itsari näyttämään vahingolta
18
492
Vastaukset 18
Eikö nalli ole palstalla? Ohjeet ylös ja jakamaan näitä ätmeille.
Tuo karhujuttu vaikutti vaaralliselta, en kokeilisi.Hienoja luonnonläheisiä ohjeita. Noita myrskyjä ja ukkosia kun jahtaa niin tuskin on elämä edes kovin tylsää. Mutta pettymyksiä voi olla edessä, kun alkaakin yllättäen aurinko paistamaan pilvien raosta risukasaan tai salama iskeekin kahdesti samaan viereiseen puuhun.
Ehkä varoiksi sieniretkelle voi pakata vähän mukaan pyykkinarua. Kun lokakuisessa sateessa tarpoo metsässä löytämättä ainuttakaan suppilovahveroa saati seitikkiä, niin vituttaa jo niin paljon että kaikista sävyistä ei halua enää välittää vaan näreen oksa saattaa näyttää ratkaisulta.
- EdesUnissa
Ja kun elämä ei ole tylsää, niin se salaman lyöminen kaksi kertaa viereiseen puuhun ei enää
harmita...
- ätmi166cm
Paras tapa olisi sitoa naru itseensä ja toinen narun pää sitoa kiihdytysauton takapuskuriin.
Nuo kaikki kuitenkin ovat vähän tekemällä tehtyjä, tuskin riittää kenelläkään rohkeus toteuttamiseen niin paras olisi vain ätmin ottaa reippaasti viinaa jokaisessa mahdollisessa välissä niin jossain vaiheessa varmaan toikkaroi itsensä hengiltä. Ehkä vielä jos yhdistää siihen veneilyharrastuksen niin melko varmasti kokee hukkumiskuoleman kun vain muistaa ottaa aina reippaasti viinaa ja katsoo että tuulee kunnolla ennen merelle/järvelle lähtöä.
- InsiNörttiAtm
Toi vapa pystyssä soutelu nyt ei ainakaan toimi mitenkään kun ei ole maata niin ei se ukkonen iske. Vesi välissä eristeenä.
- Kiltti-ja-kunnollinen
Mene metsään, sahaa puu poikki ja jää puun alle.
Ei todellakaan.tuo ei ole oikein.
- kirjoitan.kirjan
Yksikään Suomessa kasvava sieni ei tapa vuorokauden sisällä.
Ja huonoja ohjeita itsemurhan suhteen muutenkin.
Oi voi.- Kirjaaodotellessa
Siinähän kokkaile sitten valkokärpässieniä yms ja kirjoita "herkulliset myrkkysienet" kirja.
Naapurimaan mafia.
Ääh, ei noista kannata mitään toteuttaa.
´Tuo sienien keräilykin kannattaa vaihtaa suippomyrkkyseitikeistä suippomadonlakkiin. Suippomadonlakilla saa pään iloisesti sekaisin eikä naisettomuus harmita ja itsemurha ajatusket häipyvät mielestä.
.
Itse en tosin ole näitä sieniä kokeillut mutta kuka tietää, jos niistä saa hilpeämmän olon kuin viinasta. Viinapäissään kun sitä tuppaa juuri ne demonit ahdistamaan.
Yleensä kannattaa itsemurha ajatukset unohtaa ainakin, jos ne naisen puutteesta johtuvat.
Me olemme Naisasialooserin kanssa harvoin samaa mieltä mutta siinä hän on oikeassa ettei se yksi reikä ole minkään huolen arvoinen- SepeteusSepe
Ei tarvitse nähdä yrittämisen vaivaa, "luonnonvalinta" hoitaa aloittajan kaltaiset valopäät ihan itsestään.
- eiäläteesitä
Ålä kärsi luonnollisesti.
- Ulkonäkö-on-kemia
Ei itsarin tarvii olla vahingo. Ei sinusta enää välitetä joten tee näyttävä itsari vaikka keskellä toria.
- siihenloppuiätminelo
Yksi ätmihän meni just Ikaalisissa samaan aitaukseen vihaisen sonnin kanssa. Olipa vielä laittanut radiopelttorit korville, jottei muka kuullut, kun sonni kävi takaapäin päälle...lopputuloksen kyllä arvaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.811168Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu27749- 12734
- 90695
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30687- 46658
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14655Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.68639Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27607- 56600
- 60573
- 41571
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan82568Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?46540- 43534
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.129517Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa52503Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13492Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31465Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.27457