Otsikon mukaisesti kirjoitti etelän gigolo suominaiselle tinderissä:
http://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000005198346.html?ref=rss
Palstatotuudet ovat siitä hauskoja että ne osoittautuvat aina tosiksi myös oikeassa elämässä vaikka mitä naiset valehtelisi niitä vastaan. Onhan palstallakin naiset usein väittäneetkin että:
- "Tinder ei ole seksiseuran hakua varten"
- "Matkustelemme nähdäksemme uusia paikkoja ja kulttuureja, emme seksin vuoksi"
Tuossa(kin) nyt kuitenkin taas hehkuteltiin lomamuistoilla mitkä eivät mitenkään liity paikalliseen kulttuuriantiin, poislukien tietysti seksikulttuuri. Kun siis sinä naiivi mies vaimoa etsiessäsi erilaisista seuralaispalveluista, erityisesti tinderistä, törmäät paljon maailmaa nähneeseen naiseen muista että sillä naisella on ajelleet muutkin kuin ne yksi tai kaksi ex-sulhasta kauan sitten menneisyydessä, todennäköisesti sitä on hoonattu jokaisella maailmankolkalla missä ikinä vaan se on käynyt.
I want to f**k you tonight
13
284
Vastaukset 13
- Karvamuna-
Jos haluaa seksiä , pitää kyllä suoraan sanoa siitä. Jos haluaa parisuhteen niin pitäisi olla pokkaa sanoa sekin. Miksi valehdella siitä mitä hakee. Olen sanonut suoraan aina mitä haen ja olen saanut seksiä sillä tavalla. Ei mitään säätämistä, siitä naiset tykkää. Pitää olla suora ja määrätietoinen ja tinder on siitä hyvä että voi sanoa suoraan ilman mitään omantunnontuskia.
- ätminki
Eikö naiset tajua että ovat vain reikä ulkomaillakin.
Se onkin kummallista että sama reikä jolla ei ole minkäänlaista itsekunnioitusta siellä reissaillessaan nousee valtavaan arvoon täällä kotimaan kamaralla heti kun kone laskeutuu. Treffipalvelusta löydetyn kiltin miehen tulee kohdella sitä reikää kuin prinsessaa tai jos ei kohtele tulee tylysti hyljätyksi. Reiällä kun on valinnanvaraa valitettavasti niin jos se kiltti perheenisä -tyyppinen mies laukoisi treffeillä "Haluan nussia sua tänään" olisi se suorastaan pöyristyttävää, sen kaltaiset ehdotukset on varattu jännille ja ulkomaalaisille miehille joille reikä on tietysti vapaasti käytettävissä.
Ja sekin "HenkinenKasvu" näillä ns. UusHengellisillä katoaa näemmä, kuin pieru saharaan, jos/kun vain tilaisuus koittaa.. ;P
Noh, En mä ole kyllä ole sellaisiin satuihin edes uskonut.. ;DJoo, henkisen kasvun reppureissaamisesta voisi syntyä myötätuntoa herättävä mielikuva väsyneestä naisraukasta taapertamassa vuorenrinnettä ylös gurua tapaamaan. Todellisuus onkin se että eukko makaa haarat levällään jossain epämääräisessä kämpässä paikallisten pantavana:
http://www.rantapallo.fi/matkailu/suomalaisnaisia-kuvaillaan-helpoiksi-kaadoiksi-matkustavat-seksin-perassa/
Kun se palaa suomeen ja kävelee vähän vaikeasti kiltti & naiivi mies kuvittelee että paikat tosiaan kipeytyivät terveellisessä vuorikävelyssä. Ei voisi olla kiltti & naiivi mies enemmän väärässä.Harmaaritari kirjoitti:
Joo, henkisen kasvun reppureissaamisesta voisi syntyä myötätuntoa herättävä mielikuva väsyneestä naisraukasta taapertamassa vuorenrinnettä ylös gurua tapaamaan. Todellisuus onkin se että eukko makaa haarat levällään jossain epämääräisessä kämpässä paikallisten pantavana:
http://www.rantapallo.fi/matkailu/suomalaisnaisia-kuvaillaan-helpoiksi-kaadoiksi-matkustavat-seksin-perassa/
Kun se palaa suomeen ja kävelee vähän vaikeasti kiltti & naiivi mies kuvittelee että paikat tosiaan kipeytyivät terveellisessä vuorikävelyssä. Ei voisi olla kiltti & naiivi mies enemmän väärässä.Tarkoitin nyt sitä, kun vähän varttuneemman leidit selittävät sitä, että "historia" ei vaikuta mihinkään, koska "HenkinenKasvu".. Taitaa se "HenkinenKasvu" johtua ainakin suurimmalla osalla jostain ihan muusta, kuin Aidosta Kasvusta&Muutoksesta.. ;P
KoiraKarvoistaan jne.. ;D.. Uskon siihen enemmän, kuin kaiken maailman höpö tarinoihin.. ;PNuuskaMuikkune kirjoitti:
Tarkoitin nyt sitä, kun vähän varttuneemman leidit selittävät sitä, että "historia" ei vaikuta mihinkään, koska "HenkinenKasvu".. Taitaa se "HenkinenKasvu" johtua ainakin suurimmalla osalla jostain ihan muusta, kuin Aidosta Kasvusta&Muutoksesta.. ;P
KoiraKarvoistaan jne.. ;D.. Uskon siihen enemmän, kuin kaiken maailman höpö tarinoihin.. ;P"KoiraKarvoistaan jne.. "
Totta, tuohan se on se loogisin päätelmä ja siihen miksi se on loogisin on syynsä.
- Sinkkunainen--
Kiltit miehet ei uskalla naiselle sanoa että haluavat nussia. Siksi jäävätkin ilman seksiä.
No sinä nyt olet mies joka trollaa.. Mutta kaikilla ei kyse ole siitä, etteikö uskaltaisi kysyä tjmv.. Vaan ihan siitä, että haluaa/tarvitsee jotain enemmän jne.. ;P
Sinulle on varmaan ihan käsittämätön sellainen vaihtoehto etteivät kiltit miehet ehkä haluakaan nussia naisia jotka odottaa noin suoria kysymyksiä.
Harmaaritari kirjoitti:
Sinulle on varmaan ihan käsittämätön sellainen vaihtoehto etteivät kiltit miehet ehkä haluakaan nussia naisia jotka odottaa noin suoria kysymyksiä.
Hyvin sanottu siellä Takana.. Ei kun Edessä.. ;D
Hieno homma. Itse en kyllä kreikkalaisiin mikropeniksiin koskisi mutta tuossa on varsin ihana pakkaus.
https://tommygunn04.tumblr.com/image/135504766825- So--what
Sehän nyt on perusoletus, että maailman promiskuiteettisin nainen on saanut paljon sinua isompaa ja parempaa - ja paljon enemmän.
Kumppaniahan siitä naisesta etsitään eikä mitään suurta intohimoa - nehän nyt joka tapauksessa jäivät sinne nuoruusvuosiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1141596Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91837- 56747
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja145740Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35721Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat39611Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔40601Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö220582- 67579
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33567
