Työtä on ja työn tekijöitä otetaan joka viikko lisää. Ainuttakaan ei oteta työsuhteeseen, ei nyt, eikä koskaan. Näin maailma toimii nykyään meillä ka monessa tutun yrityksessä. Vuokrafirmalla, omalla toiminimellä tai kevytyrittäjänä voi tulla töitä tekemään. Jos ei kelpaa painukoon helvettiin, otetaan jonosta seuraava. Yrityksen vetäjä on umpihullu, jos aikoo tehdä työsopimuksen. Kiitos kuuluu valtion pölöille ja ammattiliittojen idiooteille.
Vastaukset 4
Niin ja sitten ylityöllistetään palkattuja työntekijöitä ja pakotetaan ne tekemään lisää työtä maksmatta palkkaa.
- 6543
AY-liike on luonut tarkat pelisäännöt miten työelämässä toimitaan, sitä on jokaisen joka itseään kutsuu yrittäjäksi tai ammatinharjoittajaksi noudatettava.
Ulkopuolista työvoimaa palkatessa on hyvin tarkkaan sovittu työlainsäädäntö ja työehtosopimukset jotka AY-liike neuvotellut.- Kunmikääneiriitä
Ay-liikkeen sisällä on sellaisia sekopäisiä pöllöjä ettei mitään rajaa. Luulevat kaikessa viisaudessaan toimivansa toisten parhaaksi, vaikka käytännössä toimivat päinvastoin. Sitten osa niitä ahnehtijoita, jotka haluavat toisten kärsimyksillä rikastua.
- OletkoKännissä
Taidat olla vähän yksinkertainen. Jos ei palkkaa koskaan työntekijää, niin ei tarvitse ay huijareita nuoleskella. Ammatinharjoittaja kusee ay huirareiden päälle.
Aloittaja on ymmärtänyt, että on turha asioida änkyröiden kanssa ja palkkaa vain yrittäjiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731207
- 711142
- 70963
- 95869
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois253774- 49757
- 27695
- 72659
- 54656
- 40600