...niin. Minkälainen on ihannemies? Eiköhän se itse kullakin ole hieman erilainen, tuskin mitään tiettyä muottia löytyy, vai?
Kummallista mutta mulla ei ole mielessä mitään tiettyä kuvaa ja kriteeriä siinä asiassa. Joitain perus periaatteita kuten en huoli juoppoa enkä renttua. Ihan taulapäätä en myöskään, sydämen sivistyksen lisäksi pitää olla myös muuta sivistystä. Ja tietysti pitää tuntea että meillä on jotain yhteistä ja jokin sitoo meitä yhteen.
Tässä esimerkki; viime viikolla olin matkalla toiseen kaupunkiin ja otin linja-auton. Bussiasemalla oli aikaa odotella, ja siinä miten ollakaan alettiin juttelemaan hieman.. no - pyöreämmän nuoren miehen kanssa. Hän oli minua joitakin vuosia nuorempi, luultavasti lukioikäinen. Mutta että osasi olla viehättävä poika! Eniten minua hänessä viehätti ääni - rauhallinen ja sujuva tapa puhua. Miellyttävä kuulla. Toiseksi luontevuus. Poika oli selvästi täysin sinut itsensä kanssa vaikka ei varmasti näitä tämänkin palstan ihanne-vaatimuksia ulkoisesti täyttänytkään. Sellainen luonteva itsevarmuus mutta ei ylimielisyys eikä turha luulo itsestään. Piti selvästi itseään täysin samanarvoisena kuin kuka tahansa muukin. Harvinaisen tasapainoinen nuoreksi mieheksi, enkä muista samanlaista kohdanneeni kuin taas joissain vanhemman ikäluokan miehissä, harvoin sielläkin. Tunsin oloni hyväksi ja mukavaksi hänen seurassaan, ikävä kyllä olisin varmasti liian vanha hänelle :-(
Tässäkään tapauksessa elopaino tai muu ulkomuoto ei mitenkään häirinnyt, hieno poika kaiken kaikkiaan. Kunpa ikäisensä tytöt tajuaisivat....
Ihannemies on
helmi.possujen.joukossa
6
318
Vastaukset
- omaihannemies
Ihannemies parilla sanalla: MARCO HIETALA ❤️
- realitystar
Niin on ihannemies, jättää naisensa kun naiselle ikää tulee liikaa ja päättää vaihtaa sitten yli 20 vuotta nuorempaan kaunottareen. Näin ne ihannemiehet toimii.
- kanoottikeisarit
Ihannemies ei itse vanhene. Kummallinen luonnonilmiö. Tiedemiehet ovat ihmeissään. Onko kysymyksessä jäämies Öts ? Ihannemies on siis jäädytetty mies, joka on ikinuori vaitelias veikkonen.
- kierojalieroja
Marco on kiero savolainen, jopa partakin menee kieroon kuin korkkiruuvi.
- Nfjxnfnnf
Ville on ihannemies
- kukkahattusetä
ihannemiehellä on multaa varpaissaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1486781MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635903Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884539NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004466Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1614280Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941660- 4021556
- 821369
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301355Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411131