Täysin uusi pieru keskustelu

SDP- herra ei saanut pierassa Kittilän kunnassa eikä saanut kähmittyä Levillä olevaa naarasleijonaa .
Mistään muusta tuossa pierujupakassa ei ole kysymys, ainoastaan tuosta pahanhajuisesta ilmavaivasta.
18612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

HAH. Totuus tulee sattuu kun syytteet ilmoitetaan.

Äänestä
  • Krp:
    Kolmisenkymmentä Kittilän kuntapäättäjää syyllistynyt piereskelyyn –---------------

    Äänestä

  • LexxxLexxx kirjoitti:

    Krp:
    Kolmisenkymmentä Kittilän kuntapäättäjää syyllistynyt piereskelyyn –---------------

    Olisiko aiheellista kieltää hernekeiton syönti?

    Äänestä

  • laki.lex kirjoitti:

    Olisiko aiheellista kieltää hernekeiton syönti?

    Ainakin P P n keitto.( pyöreän pavun)

    Äänestä

  • laki.lex kirjoitti:

    Olisiko aiheellista kieltää hernekeiton syönti?

    ei missään tapauksessa pidä kieltää hernekeiton syöntiä vaan kannustaa tai pikemminkin pitää käskeä syömään hernekeittoa niin paljon kuin napa vetää eli ihan ähkyyn saakka. sanotaanko että noin 5 tunnin kuluttua voikin sitten nautiskella kunnon pieruista

    Äänestä

  • laki.lex kirjoitti:

    Olisiko aiheellista kieltää hernekeiton syönti?

    ei missään nimessä vaan ihan päin vastoin suositeltava määrä on 2 lautasellista hernekeittoa vähintään ja 1 raaka sipuli noilla eväillä paukkuu..............hmmmmmmmmmmmmm

    Äänestä

  • laki.lex kirjoitti:

    Olisiko aiheellista kieltää hernekeiton syönti?

    Päin vastoin ihmisiä pitää kehoittaa syömään hernekeittoa koska sen on todettu olevan ns. terveysruokaa. Suositus on myös että jos itse keitätte hernekeittoa niin jättäkää keitto hieman raa.aksi. Eli älkää kypsentäkö liikaa. Joku täällä suositteli laittamaan hernekeittoon raakaa sipulia joka entisestään tehostaa.........sanotaanko terveellisten kaasujen muodostumista. Nautinto on sitä suurempi mitä isompia ja voimakkaimpia pieruja itsekukin päästelee housuihinsa.

    Äänestä

Taitaa valtuusto olla jo WC-tiloissa ( pieremssä ) niin kuin eräs
surullisen kuuluisa kunnanjohtaja piereskelijä.

Äänestä
  • ylläpito on ollut ahkerana se on oikein niin sitä pitää

    Äänestä

Kittilän pitäisi piereskelijöitä käyttää kunnallisvaalien tulosten tutkimiseen.
Kittilässä on käytössä suhteellinen uusi WC.
Kunnanedustajat ja muut kokeneet yrittävät pidätellä pierua sisällään ja tämä hoopo meno jatkuu. Kittilä näyttää jääneen paitsioon piereskelijöiden suhteen, kun ei saa edes kutsua kunnan nokka miehiä koolle.
Pierun ääniä kuullut miesporukka aloittaa haastattelut.

Äänestä
  • YLLÄPITO EI TODELLAKAAN TYKKÄÄ PIERUNHAJUSTA EIKÄ HUUMORISTA

    Äänestä

  • aSDFghjkq kirjoitti:

    YLLÄPITO EI TODELLAKAAN TYKKÄÄ PIERUNHAJUSTA EIKÄ HUUMORISTA

    eipä niin haju taitaa olla siksi voimakas säännöt kieltää varmaan huumorinkin ?

    Äänestä

Yksinkertaisesti kittiläläinen veronmaksaja ei halua uutta kunnan johtajaa .Me veronmaksajat yritämme ylläpitää omia palveluita pystyssä maksamillamme veroilla.Tämä asia ei tunnu menevän joidenkin kunnan piereskelijöiden korvien väliin !!!

Äänestä

Kittilän pieru tautia tämä on vakavaa nykyisin jopa armeijassa, mutta miesten haju ei vielä ole pahentunut. Pahasti näyttää siltä, että ei naisiltakaan se parempia hajuja lähde.

Äänestä

Vihervassarit. SDP,n ja viher-äänestäjät on aika salakavalaa pieruporukkaa näköjään. Kunhan pierut pysyisivät omilla tonteillaan.

Äänestä

Jos Kittilän kunnan pieru-rikoksista syytettyjen kunnan-pierun toimivallasta on epäselvyyttä omasta hajusta, niin epäselvää on sekin, voivatko he piereskellä kuntien yhteisissä toimistoissa.

Äänestä

Se kuntahemmo älähti jolle pierupurkaus nenään tuhahti , hissijupakka "kontoolihississä kyllä kelpaa tuhauttaa.

Äänestä

Jos syylistyy vakavaan piereskelyyn tai törkeään tuhnupiereskelyyn.
Tässä tapauksessa kunta-alan pierijät.
esim ex kunnanjohtajan irtisanomisajan palkka, täytyy periä päätöksen tehneiltä kaksinkertaisina Ei ole minkäänlaista epäselvyyttä piereskelyn tahallisuudesta. Varma tieto on että irtisanominen oli harkittua pierekelyä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihanuuuus kirjoitti:

SDP- herra ei saanut pierassa Kittilän kunnassa eikä saanut kähmittyä Levillä olevaa naarasleijonaa .
Mistään muusta tuossa pierujupakassa ei ole kysymys, ainoastaan tuosta pahanhajuisesta ilmavaivasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu