Risukoulussa ilmastointi pelais,lapset ja opettajat pysyis hereillä.Saataisiin ikäänkuin paremmin kosketusta luontoon.Poltettaisiin kevätjuhlissa risukoulu paistettais makkaraa ja laulettais suvivirsi päälle.Syksyllä ennen koulun alkua rakennettaisiin uusi.Tämä tulisi kunnallekkin edulliseksi!
Tehdään risukoulu!
Pähkäilijäukko
1
206
Vastaukset
- Vastakerppukoulu
Eihän sitä kylälle voi silloin tehdä.Ei kylällä saa polttaa risuja.Ei edes poronkerppuja.Se on taajamassa kielletty. Silloin se koulu pitää tehä saunavaaraan.Samalla voi opetella mamujen kans tekemään ja myymään saunavastoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283320Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311506
- 321461
- 871370
- 151313