Ovatko Toven murhanneet paskakasat

8206
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Luultavasti.. Mut oli mitä oli, niin tälläisissä tapauksissa tulee mieleen asioita, joita muuten ei tule.. ;P

Suo, Kuokka ja Jussi.. Ja Sillee.. ;P

Äänestä

Mahdollisesti ja ainakin jännämies oli kyseessä:

http://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005213279.html?ref=rss

"Aftonbladet kertoi aiemmin uhrin perheystävän kertomuksen perusteella, että yksi epäilty olisi aiemmin pahoinpidellyt Mobergia. Perheystävän mukaan pari olisi aloittanut tapailun, kun Moberg oli 14–15-vuotias. Viranomaiset eivät pystyneet vahvistamaan Aftonbladetille väitettä."

Naiset ei ikinä opi. Tuo Tova kyllä on ollut vielä lapsi alkaessaan tapailla jännämiestä, vanhempinen olisi tullut puuttua asiaan mutta koska suvaitsevainen 2000-luku niin ei kai uskaltaneet leimaantumisen pelossaan.

Äänestä
  • Tyypillinen tapaus.

    Tova halusi laittaa suhteen poikki, kun tämä poikaystävä pahoinpiteli Tovaa kevättalvella. Seurustelun lopettaminen ei näille eräille käy. Siis niin päin, että nainen lopettaa seurustelun (tai avioliiton), se ei vaan käy. Siinä pääsee hengestään.

    Ihmeen hitaasti Suomen lehdissä uutisoitiin tapauksen käänteistä eilen. Oli otsikoita "uutta tietoa" jne. vaikka asiat oli sanottu ruotsalaisissa lehdissä jo aiemmin. Ja suomalaisista lehdistä jäi kokonaan pois teknisten tutkijoiden tekemiset (jotka kertoivat karusti sen, että maatilalta löytyi heti aamupäivällä vaikka sun mitä).

    Ruotsalaisissa lehdissä revitellään paljon laajemmin asioita, näissä tapauksissa jopa ihmetystä herättävän laajasti. Suomen lehtiin tehdään sitten söpöstelevä käännös...

    2Äänestä

Tietenkin nainen tuntee aina jännämiehiä. Varmaan tove oli antanut pillua niille jännämiehille.

Äänestä
  • Eiköhän kannattaisi odotella jonkin näköistä virallista tietoa asiasta, ennen kuin syyllistytte ehkä aiheettomaan solvaukseen. Kaikkihan on vielä mahdollista... kuten myös mahdotontakin.
    Jos tyttö olikin siepattu... olis aika nolo kommentti -- asiantuntijalta silloin!

    1Äänestä

  • Mene sinä odottamaan virallista tietoa kuule ihan perseeseen. Asia on selvä kuin pläkki.

    Äänestä

  • ihan.maallikko.vaan kirjoitti:

    Eiköhän kannattaisi odotella jonkin näköistä virallista tietoa asiasta, ennen kuin syyllistytte ehkä aiheettomaan solvaukseen. Kaikkihan on vielä mahdollista... kuten myös mahdotontakin.
    Jos tyttö olikin siepattu... olis aika nolo kommentti -- asiantuntijalta silloin!

    Mene sinä ruotsalaisia nettilehtiä lukemaan.

    Siellä oli jo eilen, että pidätetty kolmikko on Tovan ystäviä. Tekniset tutkijat kantoivat pussikaupalla näytteitä "maatilalta", joka kuuluu Tovan ystäväpiirille.

    Ei Tovaa kukaan siepannut.

    1Äänestä

  • Ruotsalaisia. Harrastivat oluenjuontia ja Volvojen korjaamista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten.lienee kirjoitti:

ns. rikastajia?

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201705162200140901_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu