Kuka nykyään omistaa kyseisen kiinteistön? Vieläkö se on Palosaaren omistuksessa, vai onko Punainen Risti, vai joku muu järjestö hankkinut sen nimiinsä?
Meinaan vaan, kun siellä järjestetään Kemin vastaanottokeskuksen ravintolapäivä 20.5.2017
Ja näkyy siellä olevan jokin vaatekeskus josta kamppeensa hakevat, sekä yläkerrassa asukkaita.
Aattelin käydä tarkistaan josko komeaa miestä siellä, kun nää oman kylän juntit niin kainoja ovat ettei tälläinen sirpakka tyttönen oikein kiinnosta.
Jos ei muuta, niin toivottavasti ruoka on hyvää. 😘
Hölmölä Ilona. Entinen Hotelli Kemi
6
751
Vastaukset
- Ämmilässä
ne ruokailut on, nutta sama rakennus ja eiköhän se Päivikki bisnistä tee homeisella ja sortuvalla talolla niin kauan kunnes talo sortuu.
Makuja maailmalta! Tervetuloa Kemin vastaanottokeskuksen järjestämään pop-up ravintolapäivään lauantaina 20.5.2017 klo 12 alkaen. Tarjolla irakilaista, afganistanilaista, somalialaista ruokaa. Tapahtuma järjestetään osoitteessa Meripuistokatu 9, Kemi (entinen ravintola Ämmilä). Käteismaksu. - NooNii
Oiskohan siellä somalialaista mustaa makkaraa, irakilaista perinne sylttyä eli tytinää, tai afganistanilaista unikkokeittoa joka päräyttää tajun uusille leveleille?
No huh huh! Olipas antimet, meni pitkänkaavan kautta koko ruokakulttuuriin tutustuminen.
Tässä pari päivää toipunu "ruoka tarjonnasta" oli se vaan niin rankkaa. Kotia päätin lähtä, kun heillä alko joku ramada, tai joku sellane ja meikä tyttö ei saanu päivisin enää ruokaa. Nii eihän sitä sit enää yöllä jaksanu juhlia. Oli se vaan niin erikoinen kokemus, et enköhän ota uusiksi.
Soppelisti sain tietoa, et heidän ramadansa loppuu juhannuksena, nii eiköhän sitten paikat ole palautuneet ennalleen jotta jaksaa.
22 päivän lepo. 😌- Ehhehhee
Kivat sulle.
- Anonyymi
Mäkin söin ja join kylläksi oli hyvvää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mäkin söin ja join kylläksi oli hyvvää
eikö sen oo venäläisen yrittäjän juttu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741
