Hölmölä Ilona. Entinen Hotelli Kemi

Kuka nykyään omistaa kyseisen kiinteistön? Vieläkö se on Palosaaren omistuksessa, vai onko Punainen Risti, vai joku muu järjestö hankkinut sen nimiinsä?
Meinaan vaan, kun siellä järjestetään Kemin vastaanottokeskuksen ravintolapäivä 20.5.2017
Ja näkyy siellä olevan jokin vaatekeskus josta kamppeensa hakevat, sekä yläkerrassa asukkaita.
Aattelin käydä tarkistaan josko komeaa miestä siellä, kun nää oman kylän juntit niin kainoja ovat ettei tälläinen sirpakka tyttönen oikein kiinnosta.
Jos ei muuta, niin toivottavasti ruoka on hyvää. 😘

6

704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ämmilässä

      ne ruokailut on, nutta sama rakennus ja eiköhän se Päivikki bisnistä tee homeisella ja sortuvalla talolla niin kauan kunnes talo sortuu.
      Makuja maailmalta! Tervetuloa Kemin vastaanottokeskuksen järjestämään pop-up ravintolapäivään lauantaina 20.5.2017 klo 12 alkaen. Tarjolla irakilaista, afganistanilaista, somalialaista ruokaa. Tapahtuma järjestetään osoitteessa Meripuistokatu 9, Kemi (entinen ravintola Ämmilä). Käteismaksu.

    • NooNii

      Oiskohan siellä somalialaista mustaa makkaraa, irakilaista perinne sylttyä eli tytinää, tai afganistanilaista unikkokeittoa joka päräyttää tajun uusille leveleille?

    • No huh huh! Olipas antimet, meni pitkänkaavan kautta koko ruokakulttuuriin tutustuminen.
      Tässä pari päivää toipunu "ruoka tarjonnasta" oli se vaan niin rankkaa. Kotia päätin lähtä, kun heillä alko joku ramada, tai joku sellane ja meikä tyttö ei saanu päivisin enää ruokaa. Nii eihän sitä sit enää yöllä jaksanu juhlia. Oli se vaan niin erikoinen kokemus, et enköhän ota uusiksi.
      Soppelisti sain tietoa, et heidän ramadansa loppuu juhannuksena, nii eiköhän sitten paikat ole palautuneet ennalleen jotta jaksaa.
      22 päivän lepo. 😌

      • Ehhehhee

        Kivat sulle.


      • Anonyymi

        Mäkin söin ja join kylläksi oli hyvvää


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mäkin söin ja join kylläksi oli hyvvää

        eikö sen oo venäläisen yrittäjän juttu


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      52
      3335
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2782
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      146
      2582
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2291
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      355
      2014
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      151
      1634
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1485
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1308
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      37
      1271
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1164
    Aihe