Kuka nykyään omistaa kyseisen kiinteistön? Vieläkö se on Palosaaren omistuksessa, vai onko Punainen Risti, vai joku muu järjestö hankkinut sen nimiinsä?
Meinaan vaan, kun siellä järjestetään Kemin vastaanottokeskuksen ravintolapäivä 20.5.2017
Ja näkyy siellä olevan jokin vaatekeskus josta kamppeensa hakevat, sekä yläkerrassa asukkaita.
Aattelin käydä tarkistaan josko komeaa miestä siellä, kun nää oman kylän juntit niin kainoja ovat ettei tälläinen sirpakka tyttönen oikein kiinnosta.
Jos ei muuta, niin toivottavasti ruoka on hyvää. 😘
Hölmölä Ilona. Entinen Hotelli Kemi
6
749
Vastaukset
- Ämmilässä
ne ruokailut on, nutta sama rakennus ja eiköhän se Päivikki bisnistä tee homeisella ja sortuvalla talolla niin kauan kunnes talo sortuu.
Makuja maailmalta! Tervetuloa Kemin vastaanottokeskuksen järjestämään pop-up ravintolapäivään lauantaina 20.5.2017 klo 12 alkaen. Tarjolla irakilaista, afganistanilaista, somalialaista ruokaa. Tapahtuma järjestetään osoitteessa Meripuistokatu 9, Kemi (entinen ravintola Ämmilä). Käteismaksu. - NooNii
Oiskohan siellä somalialaista mustaa makkaraa, irakilaista perinne sylttyä eli tytinää, tai afganistanilaista unikkokeittoa joka päräyttää tajun uusille leveleille?
No huh huh! Olipas antimet, meni pitkänkaavan kautta koko ruokakulttuuriin tutustuminen.
Tässä pari päivää toipunu "ruoka tarjonnasta" oli se vaan niin rankkaa. Kotia päätin lähtä, kun heillä alko joku ramada, tai joku sellane ja meikä tyttö ei saanu päivisin enää ruokaa. Nii eihän sitä sit enää yöllä jaksanu juhlia. Oli se vaan niin erikoinen kokemus, et enköhän ota uusiksi.
Soppelisti sain tietoa, et heidän ramadansa loppuu juhannuksena, nii eiköhän sitten paikat ole palautuneet ennalleen jotta jaksaa.
22 päivän lepo. 😌- Ehhehhee
Kivat sulle.
- Anonyymi
Mäkin söin ja join kylläksi oli hyvvää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mäkin söin ja join kylläksi oli hyvvää
eikö sen oo venäläisen yrittäjän juttu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17422333Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759532Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297510Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816350SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1826000Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot385007HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014406Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo902113Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821399
