Hävisikö muillakin TV5 näkymästä keskiviikkona, kun piti hakea kanavat uudestaan? Onkohan siirtynyt eri kanavanippuun, vai mistä lienee kyse?
TV5 ei enää näy antenniverkossa?
teeveeviisi
1513332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Digitan omistajille pitää saada lisää rahaa, joten kanavapakettien määrää vähennettiin Tervolan lähettimen ollessa kyseessä kolmesta kahteen. Alla kanavat, mitä jäi jäljelle.
Kanavanippu A
Taajuuskanava / Taajuus, K40/626 MHz
Yle TV1
Yle TV2
MTV3
Nelonen
Yle Teema & Fem
AVA
Estradi
Kanavanippu E
Taajuuskanava / Taajuus, K44/658 MHz
Sub
Liv
Jim
Hero
AlfaTV
0700 1 1111 deitti
Ok, kiitti tiedosta. Harmin paikka, tuli tosi hyviä ohjelmia kyseiseltä kanavalta. Olisi ennemmin saanut vaikka toi LIV poistua, sitä ei tule käytännössä koskaan katsottua.
TV5 einäy:suomalainen tulkinta palvelun tehostamisesta. Ja tv vero on ulos otto kelpoinen vaikkei töllöstä näy kuin pikseleitä tai ei sitäkään. Ne ratio kelit nääs
"Ja tv vero on ulos otto kelpoinen"
Ja otto lähti ulos vaikk ei ollut kaan äänestys, kelpoinen.
"Hävisikö muillakin TV5 näkymästä keskiviikkona, kun piti hakea kanavat uudestaan? "
Karihaarassa hävisivät kaikki televiissiokanavat jo noin pari vuotta sitten. Tarkkaa aikaa en pysty enää kertomaan, mutta kauan siitä alkaa olla. Sen jälkeen televiissiosta ei ole tullut mitään ohjelmaa. Olen tästä tehnyt jo valituksen ja kertonut ruokakaupassa. Olen myös etsinyt kanavia, mutta se ei auta. Onneksi radiossa kuuluu Suomen yleisradiokanava ja jotain muuta. Se kuuluu heti, kun radion avaa, eikä tarvitse etsiä.
Minulla näkyy kanavapaikalla 7 jossa ennen oli teema. Asun antenni taloudessa.
"Minulla näkyy kanavapaikalla 7 jossa ennen oli teema. Asun antenni taloudessa. "
Minulla on televisio pimeänä kaikilla kanavapaikoilla. Asun 1-hengen taloudessa.
Heips. Voitteko auttaa/vastata näkyykö tv5 antenni talossa?Asun torniossa omakotitalossa.pikaista vastausta odettellen.
ei näy
Miksi TV 5 ei näy digiboksin kautta, vaikka se näkyy TV:n kautta?
TV5 näkyy kanavapaikalla 27 kun hakee kanavat uudestaan ja tulee aivan HD laadulla.
Haistakkee kemiläiset piiitkä huaranväli.
tv 5 lakkasi näkymästä kristiinankaupungin alueella 2021 mitään ei ilmoitettu ,kanavanippu c vain hävisi yhtäkkiä ja pitäisi näkyä koko maassa on kyllä tosi taspuolista toimintaa kanavat takasin ja heti .
Täytyy ostaa viisi antennia niin rupeaa näkymään
Hyvin näkyy vitonen .