Miksi se usein on niin että naisia jää vanhat suhteet kaivelemaan? Miehet siirtyvät eteenpäin mutta naiset koittavat hehkuttaa jo kylmää hiillosta. Tokihan useimmat urokset käyvät vieraisilla jos tilaisuus tulee mutta se ei tarkoita että yhteen palattaisiin tai että tilanne jatkuisi millään tavalla. Naiset sen sijaan kultaavat muistot ja koristelevat yhteisen tulevaisuuden jos vanhat heilat käyvät kylässä.
Naisia janottaa
6
490
Vastaukset
- Roikkuvaakkaperässä
Jaaha sulla roikkuva ex kuvioissa? Nämähän on niitä rasittavia piirteitä naisissa. Kun ne omii itselleen miehen niin täysin.
- Illanjatkot
Tuskinpa se noin yksinkertaista on miehiltä kuin naisiltakaan, mutta jos ne rakkaudelliset tunteet kohdistuu molemmilla jo jotakuta muuta kohtaan, niin sitten on helppo kylätellä puolin toisin.
- 7646
Ehkä sinä et kaipaa ketään menneisyydestäsi, mutta ei tarvitse kuin lukea tätä palstaa, niin kyllä moni mies tuntuu kaipaavan jotakin ihmistä menneisyydestä. Ja oliko se nyt eilen vai toissapäivänä, kun joku britti mies kaipasi ja kyseli suomalaista nuoruudenrakkauttaan monen vuosikymmenen takaa. Ehkä sinulla ei ole ollut ketään merkityksellistä ihmistä elämässäsi, mutta jos on tavannut sielunkumppanin, niin häntä on vaikea unohtaa, vaikka aikaa olisi kulunut vuosikymmeniä.
- Eriävä.mielipide
Ja höpö höpö, vanhaa paskaa ei ole mitään syytä hämmentää. Itse en yhteenkään exään koskisi pitkällä tikullakaan, koska entiset ovat entisiä hyvästä syystä. Valitettavasti moni mies on kyllä jäänyt roikkumaan, eikä millään meinaa uskoa, ettei hommasta tule mitään.
- Päivänjatkot
Itselläkin tuon kaltaista kokemusta. Jos tosiaan on tullut suhteessaan myös väärinkohdelluksi ja omat tunteet ovat tyystin kuolleet niistä loukkauksista, niin vieläkö pitäisi ystäväksi alkaa sellaiselle? Samaa käytöstään jatkaisi varmasti ystävänäkin.
- Riiiiiiiiiiiii
Miehet keskimäärin useammin a) ryntäävät heti suhteen loputtua uuteen suhteeseen ja b) haikailevat vuosikymmeniä vanhoja heiloja heti kun parisuhteeseen astuu arki. Minulle tekstaili vasta 20 vuotta sitten jätetty heila muina miehinä ja kertoo ajattelevansa minua aika ajoin. Pitäisi omana tietonaan, ukkomies. Säästelevät vielä vanhojen lyhytaikaisetn hoitojenkin puhelinnumeroita viiden vuoden jälkeen. Toki naisetkin voivat tehdä näin. Naiset ehkä harkitsevat enemmän suhteen aloittamista. Mutta onkohan enemmän persoonakysymys?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360