Masentaako huono kevät

Kevättärinnassako

Siinäpä se otsikossa jo tulikin kysymys.
Joitakin kuuluu masentavan ja ennakoivat huonoa kesää...no vähäluminen kesä saattaa tulla. Hillan pitäis kukkia parinviikonpäästä, mutta saa nähä meneekö juhannukseen. Saunavastaa ei taida sitäkään saada tuoreesta lehdestä ennen juhannusta. Miltä teistä tuntuu?

2

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kulleroniityilletahtoo

      Masentaako vai ei, asenteestahan se on kiinni! Tämä valoisuus tuntuu mukavalta pitkän pimeän jälkeen! Nyt on ollut aikaa läheisille, kun ulkohommat viipyvät, olen soitellut vanhoille kavereille, kylästellyt, tehnyt perusteellisen siivouksen, ykskään komero ei ole jäänyt käymättä läpi!!!!!Kaikki nämä olisivat jääneet, jos ulkona olisi kevät kauneimmillaan! Linnut laulaa ja pesiä rakentelevat, eivät anna periksi, ei mekään, kyllä se kesä tulee! Otetaan sitten kaikki ilo irti, kun kullerot puhkeavat kukkaan, sehän se on meille yks kesän merkki! Toivottavasti pian näkyy koivujen silmuissa vihreää, marjat alkavat kukkimaan, niin ja meillä on pitkä ja lämmin syksy kerätä satoa!Tällaisia keväitäkin tarvitaan, olemme sitten iloisia kun on toisin, saamme muistella, että olihan se kevät 2017 kyllä outo!! Huomaatko, että aurinkokin paistaa! Ymmärrän myös, miltä viljelijöistä tuntuu, jaksamista ja toivoa tuleviin päiviin!!!

    • Yhdynedelliseen

      Ei yhtään kun muistaa nauttia elämästä ja yhteydestä ja yhdistymisestä ja yhteyttämisestä. Kolme y :tä. Se on elämän kivijalka. Yhdistykää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4452
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2899
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2652
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1644
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1528
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      50
      1238
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1164
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    Aihe