Lämäreiden edustusjoukkue olisi lakkautettu onko tämä tosi? Ei hyvältä näytä ku toiminta on myös junnupuolella lässähtänyt viime vuosien aikana. Entisenä pellaajana en kehtaa ennää sanua pelanneeni lämäreissä.
Lämärit loppuuko toiminta?
keltamusta
251594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Hah hah! Ketä kiinnostaa lätäriiit?!!?
Kyllä sää kehtaat sanoa että oot "entinen"keltamutta, kunhan et sano että oot nykyinen.
Se seura on nykyään lastentarha ymym p---aa. Ja alamäki jatkuu ja vauhilla idioottimaisia päätöksiä ja yhteistyötä.
"Lämäreiden edustusjoukkue olisi lakkautettu onko tämä tosi? Ei hyvältä näytä ku toiminta on myös junnupuolella lässähtänyt viime vuosien aikana. Entisenä pellaajana en kehtaa ennää sanua pelanneeni lämäreissä."
Lämmäreitä ei ole lopetettu eikä tulla lopettamaan. Sinun henkilökohtaisesti tuntema häpeäsi on johtuu henkisistä ominaisuuksistasi ja on niin ollen henkilökohtainen asiasi eikä kuulu muille.
up up
kyllä lastentarha touhuakin tarvitaan, iso arskakin oli lastentarha kyttä
iltsu jo täynnä näin nykyisin kerätään rahaa seuralle todella monipuolista toimintaa ja edun pojatkin hyötyy tästä. THIS IS 2000 LUKUA
Lämäreiden alas ajo on aloitettu 4-5vuotta sitten.
Ny näyttäs että TIMITEKKI halli saahaan laittaa kiinni ainakin jääkiekonpuolesta, taitoluistelijat voi kyllä käydä sisällä,MUTTA......... kiekko on aloitettava uudestaan ulkojäiltä ja UUSIN VETÄJIN. Entiset näytti kyntensä ja ajoivat lajin suonsilmään. Sieltä nousu ei vie kuin noin 10-15 vuotta. SURULLISTA vaan TOTTA.
Juu ei toiminta vedä junioreita puoleensa,5-6 vuotta sitten ei ollut jääaikoja nyt niitä saa valita.
Kyllä ois peiliin katsomisen paikka, kaikki joukkueetkin taitaa olla ns. yhdistelmä porukoita.
Taitaa timotec kommentoija olla oikeassa?? Oma poika kapteeni....jne.
Miten ylipäätään, vetääkö mikään laji puoleensa Kemissä..?
Mikä siinä lätkässä sitten mättää?
Sähly vetää tervahalli täynnä junnuja ja tyttö/nais pelaajia.
ei lopu toiminta. nytkin jääkiekkoliitto antoi hopeiset mitalit seura johdolle ISOT ONNITTELUT.
toimintaa ei tosin ole kuin pikkupojille,jäätanssijoille ja siilliidereillä. Valmennus on tehnyt TEHTÄVÄNSÄ vuosien saatossa , pitäsköhän Kummolan Kalervervon funtsia tarkemmin mihin ( johdonmitaleita) jaetaan. Missio 2018 OMILLA JUNNUILLA MESTIKSESSÄ. lukekaa seuran vuosi lehteä.
Lämäreihin tullut kuulemma joku häiskä Torniosta sekoittaamaan kuvioita. Ilmeisesti tarkoitus kaataa lämärit ja haalia pelaajat Tornioon. 2-3 vuotta sitten alamäki alkanut.
Kyllä politiikka näyttää juuriki tältä,aika hyvin on toiminutkin.Onneksi on noi kaunoluistelijat muutenhan hallin ovet sais laittaa säppiin.
Ja tätä politiikkaa kun jatketaan, niin sekaisin kohta koko meri-lapin jääkiekko, ei pelkästään lämärit. Ei enempää mestisvalmentajia, kiitos!
Kyllä valmentajalla pitää ihmissuhde taitoja olla,eikä pinna palaa joka asiassa . Vaikka ois liiga valmentaja. Vituttaahan tää jo kohta isovanhempiakin.Lähtee kohta loputkin talkoo taunot.
Täysin samaa mieltä "taikerin" kanssa. Henkilöityy valitettavasti ongelmat yhteen henkilöön. Takas Tornioon ja äkkiä.
Kannetaanko vai ymmärtääkö lähteä ite. Lämärit pystyyn ja oitis. Ei kannattis lähteä torniolaisten jujuun ei ne pojat tyhymiä oo. Seura on perhana aivan nolla tasolla.
Tähän viikonloppuun kiekon toiminta lopuuu timotec areenalta ,ikävää but totta.
nyt kaikki likoon ensikauta varten. T:tosi fani
on teillä tytöt jutut ensikuunlopussa tulee jäät ja lämärit lähtee taaas uuuteeen nousuuuun, näin sano entinen tornion valmentaja.
Menestystä kaudelle 19-20 mahtava rosteri saatu kasaan keski-ikä 17.4V. Joka jannulla hirveä nälkä ykkös kakkos ketjuun yv:t ja av:t. Nyt Headcouts vaan laatii kunnon peli suunnitelman ensi kaudella nautitaan 2Divisiooonaa.
ei lopu toiminta (korona pelasti) ei tiputtu 4 divisioonaan. nyt tulee korona tukea ovista ja ikkunoista 24 kiloa! näistä riittää kivasti saunailtoihin ja kunnallis vaaleihin.
toivottavasti vanhemmat jaksaa talkoilla että saatas rahaa myös urheiluun.
Mitäs vaalikampanjoita käynnissä
Hyvä lämärit EEEEEEEE-urheilu kiekkoa, kun ei 3divisioonassa pärjätä niin kokeillaan
pleikkarilla,ei tule matka kuluja jääpi enemmän rahaa ohrapirtelöön. Hyvä pekkis