Mistä sen tietää, ajatteleeko toinen samoin?

Kurjaaa

20 v. ystävyyttä takana, mutta aina siinä on ollut enemmän. Ollaan vaan menty ristiin, varattuja tahoillamme väärään aikaan. Nyt nähtiin pitkästä aikaa. Kavereina, mutta Muuta ei tehty kuin hymyiltiin ja tuijotettiin toisiamme silmiin. Sen jälkeen oltu jatkuvasti yhteydessä. Meillä on pitkä välimatka. Olenko ihastuksen sokaisema vai voiko hymyistä ja muusta kehonkielestä (halasimme, hän vähän tärisi, jännitti) päätellä että hän olis valmis muuhunkin? Viestit välillämme olleet asiallisia kuitenkin - saattaapi johtua siitäkin, että toisella meistä on perhe. Ottaisitko riskin ja lähtisit tunteiden mukaan (kun meillä on vain tämä yksi elämä) vai nielisitkö ihastuksen lastesi kodin vuoksi?

1

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelissävoittaaaina

      No kannataisiko lyödä kortit pöytään ja alkaa tuomaan "asiaa" esiin viesteissä, ja saada hänen puoleta näkemyksiä peliin ja sitten tuoda omia näkemyksiä esiin...

      Ja ei kait se kuitnekaan ole niin tavatonta, että kun aihe johtaa toiseen ja siitä toiseen jne. että kaveritkin etenee aivan siihen itseensä.

      Itsellä oli sellainen tilanne, että pidinyhteyttä erääseen ja jo alkuajoista asti jutuissa oli "aiheesta", ja sit kun tapasimme, niin hän otti asiaa esiin ja minä tyhmä en lähtenyt asiaan, vaikka olisin saanut sen kautta itselleni aika paljon. Jos on luottanusta, niin sitä voi turvallisesti käyttää ystävyydessä hyväkseen käyttämättä ystävää hyväkseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22512
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      89
      9737
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      50
      7677
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      93
      6459
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      190
      6186
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      62
      5767
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      53
      5259
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      50
      5175
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      120
      4832
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4519
    Aihe