kumppanin taustat vakavassa jutussa.

koditonkissa

Kysymys ja ajatus joka voisi kuulua aika moneen ryhmään ja voisi luoda uusiakin ryhmiä.

Kysymys : suhteen aloittaminen, Suhteen lopettaminen, Parisuhde, suku on pahin jne... ja sit tietenkin ihmisen logikkaa.

Kuinka hyvin ihminen voi tuntea toisen taustat. Jos se oma kumppani onkin ollut pentuna sellainen peränputsaaja... tai joku kumppanin sisaruksta on jäänyt korviaan myöden kuseen toisten sekoiluiten takia.

Arvon ihmiset. Kannattaisko selvittää, sillä joskus se paska ei lähde teistä pesemälläkään pois. Ei sillä väliä jos kerran käy kusipään kanssa touhuamassa, mutta ei kannata ottaa huonekaluksi sellaista.

3

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikainytihanäin

      Meinaatko jos haluaa suhdetta joltakin ihastuksistaan pitäisi jopa lapsuus käydä läpi? Aika kornia juttua. Meinaatko jos joku ollut jo lapsuudessaan paska ei osaa aikuisenakaan olla siisti? Eikö ihminen ole oppiva olento ja oppii virheistään?

    • Sherlokki_

      Mitä sen sisaruksen tekemiset asiaan kuuluu? Tosin kantani on siinä mielessä ymmärrettävä, etten ole sukuloinut vuosikausiin, eikä parempi puoliskokaan ole läheisempi kuin sisarustensa kanssa. Onni on asua paikkakunnalla, missä ei ole lähietäisyydellä yhtään sukulaista. Joskus on myös parempi, ettei tiedä kaikkea, niin ei tarvitse pyöritellä epäolennaisuuksia päässä.

    • Elämäopettiasioita

      Oletpa tyhmä ja sydämetön ihminen - Vailla järkeä jota jonkun täytyisi takoa päähäsi!
      Sinäkö lähdet suhteeseen sillä mielellä että, tulee penkoa toisen ihmisen koko elämä lapsuus/nuoruusaika läpikotaisin. Mitä sinulle kuuluu / mihin tarvitset, menneisyydessä mahdollisesti tapahtuneita asioita, joista osa voi olla aika traumaattisia muistoja.
      Millainen ihminen voisi elää sinunlaisesi ihmisen kanssa parisuhdetta, tutustua yleensä sinuun ihmisenä. Ei ainakaan herkästi haavoittuva, kiusattu, loukattu tai hyväksikäytetty ihminen.
      Sinähän tuhoaisit koko ihmisen suhteessa.
      Henkilökohtaisesti en haluaisi kanssasi, edes päivän suhdetta /
      enkä tutustua sinuun missään mielessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      39
      3695
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      99
      1748
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1625
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      1610
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1371
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      30
      1276
    7. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      297
      1176
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1135
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      127
      1031
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1011
    Aihe