Siis, pakko päästä vähä purkaa ajatuksii.
Äidin miehwn mielesta kaikki gootit jne emot, on saatanan palvojia, viiltelijöitä, jne. Vituttaa toi. Ku omasta mielestä goottivaatteet ja meikit on just upeita. Ja hän on kanssa erittäin uskovainen, pauhaa sitäkin kuinka farkun polvien rikkominen on saatanallista. Ärsyttää.
Äidin mies ei hyväksy
2
387
Vastaukset
- Goth19777
Kristillinen gootti on aika hyvää. Saviour Machine esim on aika loistava bändi:
https://www.youtube.com/watch?v=4JmBP72Jjkk - Ametisteja
Äidin miehelle voisi sivistää hieman lisää goottiutta. Hänellä on erittäin stereotyyppinen ajatus gooteista ja se vaikuttaa hyvin vahvalta mielipiteeltä.
Ensinnäkin voi kertoa että kaikki gootit eivät ole satanisteja. Itse olen alunperin kristinuskoinen (lapsuus) mutta siihen en usko lainkaan, vaan olen enemmän luonnonuskon ja wicca puolelle kääntyvä. Gootit ylipäätään voivat uskoa mihin tahansa mhíhin haluavat. (tai olla uskomatta)
Äidin mies vaikuttaa myös hyvin säädylliseltä (?). Polvien rikkominen on satanistista? Voit etsiä kenestä tahansa "normaalista" ihmisestä kuvan ja useimmilta löytyy luultavasti kuva jossa heillä on revityt farkut. Kuuluvat siis normaaliinkin muotiin, ja tuskin jokainen teini on satanisti. (kuka tietää :D )
Stereotyyppiseen ajatteluun. Noh... ensinnäkin Pahalapsi on erittäin positiivinen henkilö. Ja rikkoo stereotypiaa siitä, että kaikki gootit ovat pimeitä ja ankeita sekä kiroavat kaikki saatanallisilla kirouksilla uuUUUuuu....
Itse en pysty samaistumaan ongelmaan, sillä omat vanhemmat ottivat hyvin oman tyylisuuntaukseni vastaan. Jos todella haluaa pitää kiinni gootti tyylistä, ei sitä kannata heittää pois! Kuten mitään mutakaan mitä rakastaa, vaikka mitä sanotaan. (addiktit älkää ottako tätä ohjetta :D)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2795266- 604872
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii963784- 522790
- 222327
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua471898- 1191819
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991556- 711115
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1531104