Mitä tehdä?

Veikkovaitoinainen

Olen 20v mies aloitin opiskelun syksyllä ammattikorkea koulussa ja tässä tämän vuoden aikana olen ihastunut yhteen mun ryhmän tyttön. Koululla pyöritään usein samoissa porukoissa ja välillä ollaan vapaa-ajallakin samoissa porukoissa eli mielestäni olemme kavereita. En tiedä yhtään miten voisin osoittaa että olen kiinnostunut hänestä. En uskalla laittaa viestiä tai mitään kun pelkään jos tulee pakit niin miten voitsisin suhtautua toisiimme. Olen aivan solmussa tämän asian kanssa ja en pysty olemaan ajattelematta häntä. Pitäisikö ottaa riski vai pitäisikö antaa asian olla?

2

349

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mnepois

      Anna olla. Naiset haluaa alfoja - ei sun laisia vässyköitä.

    • senioreitanaisille

      Anna olla ja kasva ensin vähintään 10 vuotta aikuiseksi. Nimittäin naiset haluavat elämän kokeneita miehiä eikä mitään keskenkasvuisia kakaroita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      811
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      726
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe