SLOGANnewway

Mistä uusi slogan Kemijärvelle? Mahmood lähti mutta kiinalainen tulee!
5171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Suomulle maja rauhaisa..."
"Turpa tukkoon ja Suomulle!"
"Kemijärvi -outojen maa"
"Sellutehdas tuo rahaa"

Tässä esimerkkejä kaupungin iskulauseeseen

Äänestä
  • Pikaisesti sellua

    Äänestä

Kemijärvi.
Syö sellua,
Juo kuravettä päälle!
LoL

Äänestä

Selluliittisuvakki matupatja tykkää mahmootista - josko viimeinen mahdollisuus afriikan ylkä viel - mutta ei ole oikein innostunut kiinalaisista.

Äänestä

Ufojen kaupunki
Iloisten ihmisten koti
Ole hiljaa Suomulla
Sellutehdas avataan kohta

Iskulauseet annab ilmaiseksi 4 kpl

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Entinvaihtoon kirjoitti:

Mistä uusi slogan Kemijärvelle? Mahmood lähti mutta kiinalainen tulee!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu