Mies valehtelee, että nainen paranee vahetessaan

http://www.iltalehti.fi/pinnalla/201706052200187722_iq.shtml

Ilmeisesti haluaa saada helppoa pillua ikäneidoilta, typerimmät varmasti uskovatkin tuon valeen. Mielenkiintoinen juttu, että kovatasoiset YT-miehet kuten NHL-tähtemme eivät ole ottaneet tällaista vanhetessaan parantunutta 30 ikäneitoa koska valinnan varaa on vaan ovat ottaneet 18v huippumalleja.

Nainen on kauneimmillaan 17-22 vuotiaana sitten alkaa jyrkkä alamäki.
24320
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Olet oikeassa paitsi tarkoitusperän suhteen.

Naisille kannattaa olla kohtelias nettimaailmassa, erityisesti rumille, lihaville ja muille haastaville tapauksille koska se on hyvä tapa heruttaa pillua hottiksilta koska ne eivät tajua että mies on kohtelias epäkiinnostaville ja ei-pantaville naisille saadakseen pesää laadukkailta kissoilta.

2Äänestä
  • Aika huono taktiikka, varsinkin jos mies on ruma kuin metsänpeikko, e i siinä teeskennelty kohteliaisuus auta hottiksien pöksyyn pääsemiseksi. Mutta saahan sitä yrittää, eihän tiedä, jos joku niistä rumista ikäneidoista säälistä antaisi.

    1Äänestä

Jotkut naiset paranevat vanhetessaan. =) Kaikki munat eivät kuoriudu, eivätkä kaikki kukat kuki samaan aikaan.

2Äänestä
  • Ainut tapaus jossa nainen voi parantua vanhetessaan on jos hän on ollut teininä läski ja sitten laihduttanut itsensä hoikaksi ennen 25 ikävuotta.

    2Äänestä

  • Naisasialooser11 kirjoitti:

    Ainut tapaus jossa nainen voi parantua vanhetessaan on jos hän on ollut teininä läski ja sitten laihduttanut itsensä hoikaksi ennen 25 ikävuotta.

    Naisella voi myös olla pahanlaatuinen iho-ongelma, mikä rauhoittuu/paranee/hoidetaan pois myöhemmällä iällä, näin esimerkiksi.

    1Äänestä

  • Miehen iho-ongelma muuttaa muotoaan vanhetessa. Nuorena visvaiset finnit jotka muuttuu ajan myötä arpiseksi kynnöspelloksi. Naisella ei tällaista ongelmaa ole.

    Äänestä

  • Naisilla nimenomaan on tuo ongelma, monilla nuorilla naisilla on pahoja iho-ongelmia, arpia ja näppylöitä, joita sitten sentin pakkelikerroksella piilotellaan.

    En kyllä tiedä yhtäkään miestä joka olisi muuttunut finninaamaasta arpinaamaksi ja vaikka olisikin niin ne arvet vain lisäävät miehen karismaa. Itsellänikin oli nuorena finnejä kuten nuorilla pojanrimpuloilla on, mutta ei ole kyllä ainuttakaan arpea.

    2Äänestä

  • Naisasialooser11 kirjoitti:

    Naisilla nimenomaan on tuo ongelma, monilla nuorilla naisilla on pahoja iho-ongelmia, arpia ja näppylöitä, joita sitten sentin pakkelikerroksella piilotellaan.

    En kyllä tiedä yhtäkään miestä joka olisi muuttunut finninaamaasta arpinaamaksi ja vaikka olisikin niin ne arvet vain lisäävät miehen karismaa. Itsellänikin oli nuorena finnejä kuten nuorilla pojanrimpuloilla on, mutta ei ole kyllä ainuttakaan arpea.

    Vai karismaa. En tykkää joka tapauksessa. Mulla olisi muuten arpinaamainen mies. Naisen iho on ohuempi joten sellaisia finnikraatereita ei kehity naiselle jotka arpeuttaa ihon.

    1Äänestä

  • Naisen ohuempi iho rypistyy huomattavasti miestä nuorempana ja naisilla näkee myös rokonarpia ihossaan, siis nuorilla naisilla.

    1Äänestä

  • Naisasialooser11 kirjoitti:

    Naisen ohuempi iho rypistyy huomattavasti miestä nuorempana ja naisilla näkee myös rokonarpia ihossaan, siis nuorilla naisilla.

    Mitä rokonarpia? Tietenkin ohuempi iho rypistyy. Mieluummin niin kun kuoppa-arpinen. Miehen paksumman ihon rypyt on syviä juonteita. Ei pieniä ryppyjä niinkuin ohuemmassa ihossa.

    1Äänestä

  • Ihanaa kun täällä on naisten ihoon erikoistuneita ihotautilääkäreitä. =)
    Ihanan sivistävää ja henkisesti kasvattavaa vuorovaikutusta. =P

    Äänestä

Faktahan on, että vanhetessaan sekä mies että nainen miehistyvät, joten NAL:in kanssa ollaan tässä kyllä samoilla linjoilla.

2Äänestä

Kyllä naiset on kauneimmillaan 30-40 vuotiaana.

Äänestä
  • Ei ole vaan tuon ikäinen on jo menettänyt nuoruuden hehkunsa, siis se 30v. 40v naisella ei enää ole mitään seksuaaliarvoa.

    2Äänestä

  • Naisasialooser11 kirjoitti:

    Ei ole vaan tuon ikäinen on jo menettänyt nuoruuden hehkunsa, siis se 30v. 40v naisella ei enää ole mitään seksuaaliarvoa.

    Se on makuasia

    2Äänestä

  • Naisasialooser11 kirjoitti:

    Ei ole vaan tuon ikäinen on jo menettänyt nuoruuden hehkunsa, siis se 30v. 40v naisella ei enää ole mitään seksuaaliarvoa.

    Onneksi nuoruuden hehku on takana. Jäljellä on enää hehku johon olen itse tyytyväinen. Seksiarvo elämässä on ihan sivuseikka. Kysy vaikka äidiltäsi.

    Äänestä

  • Mielenkiintoista. Minkähän takia alkaa paniikinomainen raivoisa vastaanänkyttäminen heti kun mies ilmoittaa olevansa MGTOW mies eli mies, jolle naisen seksiarvo todellakin on sivuseikka. Ettei vain olisi niin, että seksiarvo on tärkeä kun nainen on vielä nuori ja hänellä on potentiaalinen mahdollisuus seksiarvoon.

    2Äänestä

  • krooh kirjoitti:

    Se on makuasia

    Makuasia sanoi mies kun lammasta nussi.

    Äänestä

  • Naisasialooser11 kirjoitti:

    Mielenkiintoista. Minkähän takia alkaa paniikinomainen raivoisa vastaanänkyttäminen heti kun mies ilmoittaa olevansa MGTOW mies eli mies, jolle naisen seksiarvo todellakin on sivuseikka. Ettei vain olisi niin, että seksiarvo on tärkeä kun nainen on vielä nuori ja hänellä on potentiaalinen mahdollisuus seksiarvoon.

    Sinähän tässä vänkytät vastaan epätoivoisena, kun jengi ei purematta niele näitä sun jakelemia absoluuttisia totuuksia. Naisen iällä ja kauneudella ei ole merkitystä sen tosiseikan rinnalla, ettei sulle naista löydy mistään ikäluokassa. Jos oikeasti olisit MGTOW, niin sinun ei tarvitsisi olla täällä haukkumassa naisia. Mutta kun sinä ressukka tahtoisit jonkin kurpan kainaloon, mutta kun ei kukaan huoli, niin pitää täällä sitten älyttömyyksiä huudella. Saat pitää mielipiteesi naisten ulkonäöstä, koska minua ei yksinkertaisesti kiinnosta, mitä mieltä jokin yksinkertainen ja syrjäytynyt miespolo on. Mutta MGTOW sinä et ole eikä sinusta sellaista koskaan tule, olet sen moneen kertaan todistanut tällä palstalla.

    1Äänestä

Nauran! Sillä nyt ei olla edes tavoittelemassa pimmmppiä!

Äänestä

Teinit on teinejä eivätkä luonteltaan kovin kauniita. Lapsellista kikattamista ja selän takan puhuvat toisista. 30 v nainen on kaunis myös luonteeltaa koska on aikuistunut ja osaa ajtella mitä puhuu. En panis alle 30 v naista edes miljoonasta.

Äänestä

Aina kannattaa valehdella.

On kahdenlaisia naisia, nyt vanhoja ja tulevaisuudessa vanhoja.

Jos haluaa vanhoilta naisilta, kannattaa kehua vanhoja naisia. Jos haluaa nuoria naisia, kannattaa sanoa että naiset paranevat vanhetessaan. Nuori nainenkin haluaa että (pitkä, komea, lihaksikas, menestynyt) mies rakastuu hänen vuosi vuodelta paranevaan sisimpäänsä eikä katoavaan ulkonäköön.

1Äänestä
  • Kehuminen ei ole koskaan pahasta. Joku ottaa sen tosissaan joku ei. Joku antaa pillua joku ei. Mieheltä saa aina kehui tai oli kehumatta.

    1Äänestä

HAH HAH! Kas kummaa, kun miehen edustamassa huippumalli haussa ei ole yhtään iän parantamaa nelikymppistä eikä edes 3-kymppistä.

Myönnän kyllä pitäväni 30 naisten luonteesta enemmän kuin 20 saati sitten 16 , jos nainen ei ole muuttunut kyyniseksi karusellissä.

2Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisasialooser11 kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/pinnalla/201706052200187722_iq.shtml

Ilmeisesti haluaa saada helppoa pillua ikäneidoilta, typerimmät varmasti uskovatkin tuon valeen. Mielenkiintoinen juttu, että kovatasoiset YT-miehet kuten NHL-tähtemme eivät ole ottaneet tällaista vanhetessaan parantunutta 30 ikäneitoa koska valinnan varaa on vaan ovat ottaneet 18v huippumalleja.

Nainen on kauneimmillaan 17-22 vuotiaana sitten alkaa jyrkkä alamäki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu