Missä on Alissa Vainio oliko vaan yhden kauden ihme vai vieläkö tulee takaisin?
missä on!suomen
3
230
Vastaukset
- Urheilutietäjä
Saattaa tulla hänestäkin yksi lahjakas ikuinen lupaus, joka juoksutetaan jo nuorena pilalle eikä tajuta levon merkitystä.
- Enolerobotti1
12 vuotiaan tasolla fyysisesti..kehitys naiseksi pysähtynyt kuten monilla voimistelijoilla.
- renatestecher
Alisa Vainio on ihan normaalin näköinen viehättävä nuori nainen ja hyvä juoksija. Minua vain ihmetyttää, että yhtä aikaa kesän 2015 jälkeen poistui radalta vaivoja potemaan usea kova nuori naisjuoksija Vainion lisäksi kuten vaikka Oona Kettunen, Minttu Hukka, ja Johanna Peiponen. Kaikilla tuloskehitys oli ollut nopeaa. En usko rasitusmurtumiin, joiden hoito vaati näiltä kaikilta yli 2 vuotta. Tällaisessa yhteydessä on aina pohdittava, olisiko poikkeuksellisen tuloskehityksen taustalla ollut ei-sallittuja harjoittelumenetelmiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433483- 362084
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301789- 161557
- 231528
- 101440
- 241397
- 141257
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781185- 221132