Aviomies laittaa sydämiä vieraalle naiselle

Olenkohanvähäntyhmä

Ja ovat työkavereita, tosin välillä eri toimipisteissä töissä ja työn luonne kyllä vaatii yhteydenpitoa , sen ymmärrän, mutta en näitä sydämiä... Niin onko teistä outoa? Minusta on. Nyt kun tämän huomasin, poistaa viestit kun minä kuulema tajuan ne väärin ja tulkitsen väärin. Saanko kommentteja, mitä mieltä olette.

8

295

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ykstoinentaas

      Tää aloitusviesti kuuluisi tonne uskottomuus-palstalle. Sitähän se on.

    • Parisuhde-pavarotti

      Miksi olet miehen kanssa joka panee toisia naisia. Tuo miehes pettää sinua mutta et vain tajua sitä.

    • Kukintyylillään

      Niin ovat sydänystäviä kyllä varattu mies voi sydämiä laitella kun toinen niin ymmärtää. Vai ymmärrät sinä väärin viestien sisällön. Ja tuo saaja ymmärtää myös? Upeaa pitää se miestä ymmärtää kun saa ja haluaa jakaa rakkauttaan monella tapaa. Minäkin ymmärrän kun mies käy " rakastamassa nais puolisia tämän tästä. Kyllä pitää sen verran avoin olla että jakaa kun on mies joka kelpaa muillekin. Ymmärrän näitä rakkausia joita tulee ja putkahtelee eteeni tämän tästä. Aina alkaa se vittumainen vittuilu kun en eroa. Vittuako se kuuluu teille kakkoset mitä päätän. Itsehän ne tietoisesti jakaa varatulle. No mieshän se viime kädessä päättää kenet haluaa pitää " puolisonaan" joten ymmärrä nyt sinäkin noiden viestien tarkoitus.

    • Kaikkeatännelaitetaankin

      Joo kyllä olet tyhmä, pistä luu kurkkuun ja avioeropaperit vetämään heti, niin tietää ettei sydämillä leikitä.

    • oiuytetryeu4uir6u

      Tämän keskusteluketjun perusteella noin 100% naisista on lesboja kun he laittelevat toisilleen sydämiä?

    • lapsellisiatouhuja

      Suurin ongelmahan tässä on se, ettei ne naiset joille aviomies sydämiä laittaa ymmärrä olevansa sellaista hupailua tylsään arkeen. Vaikeinta on silloin, jos sydämen saaja kuvittelee tätä elämänsä suureksi rakkaudeksi ja alkaa sitten käyttäytymään sen mukaisesti. En kantaisi sydämenlaittajasta huolta, sillä teot ratkaisee, siis se kenen kanssa arkensa viettää.

    • Tmaailmalta

      Mitä kummallista siinä on jos sydämiä liittää viestiin?. Kyllä te suomalaiset olette kummallista väkeä. Kyttääjä ja paskaa puhuva väkeä ootte ja heti kommentoimassa että tuo mies olisi pettäjä koska toimii näin, tää on ihan yleistä maailmalla että liitetään jopa sydämiä viesteihin mutta kuin on luola ihmisenä ollut koko ikänsä eikä mitään muuta nähnyt niin ihan ymmärrettävää tämän ketjun vastaukset.

      Kyllä nainen ite tietää jos mies pettää! ei tuo nainen mikä tyhmä ole!.

    • Hauskaapukkaa

      Hei <3 vinks vinks <3
      Huomenta <3
      Nähdäänkö kahvihuoneessa <3
      :D
      Se toinen nainen töistä on varmaan "ymmärtänyt väärin" ; että miehesi ei ole varattu :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1712
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1548
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      38
      1021
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      909
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      871
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      836
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      778
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      770
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      740
    Aihe