Matti "Mulkku" Vanhanen - Kepun pressaehdokas

Kysyvä

Kuka muistaa miten monta seksiskandaalia Kepun pressaehdokas Matti "Mulkku" Vanhasella oli pääministeriaikanaan?

62

1002

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suo24mlaineN

      Onko juoppo huoraavaa petosmies Rinne parempi?

      • 6969696

        Pillukade mies on ihmiskunnan pohjasakkaa. Jatka tumputtamista jos et saa edes säälistä


      • Suo24mlaineN

        Antti Rinnettä alemaksi ei pääse. Antti pettää kaikkia jopa omia puolisoitaan.


      • Syytesuojan saanut emärosvo, Matti Vanhanen, on maaliman suurimman rikollisjärjestön, Suomen keskustan presidenttiehdokas!
        Eikö siellä Hullujen huoneella muisteta Kehittyvin maakuntien Suomi ry:n talousrikosvyyhteä? Se, ettei umpihulluille syöttiläspaskiaisille tarkoitettu Tolliskojen Totuuden torvi, Ilkka - lehti siitä ole kirjoittanut, ei merkitse sitä ettei niin ole.
        Lisää Älyprliä sinne hullujen huoneelle.


      • Simon_opetuslapsi

        http://www.iltalehti.fi/politiikka/201706110113219_pi.shtml

        http://simonelo.puheenvuoro.uusisuomi.fi/27489-matti-vanhasen-eron-todellinen-syy
        (eiköhän Vanhasesta tule nyt Sinisen Tulevaisuuden presidenttiehdokas, vaikka aikaisemmin juuri Elo...)

        ELON MUKAAN heti puoluekokouksen jälkeen osa perussuomalaisista mietti yhdessä, mitä voitaisiin tehdä. Tavattiin kasvokkain, soiteltiin ja tekstailtiin – mitään yhteistä viestiryhmää ei ollut muun muassa siksi, että entinen puheenjohtaja Timo Soini ei sellaisista perusta.

        ”Ehkä se kertoo jotain näistä 20 kansanedustajasta, että tämä säilyi koko ajan tämän piirin tiedossa eikä kukaan vuotanut mitään. Keskustelua käytiin viikonlopusta eteenpäin”, Elo sanoo.
        "Ja sitten Soini soitti Sipilälle, että mitäs tykkäät tällaisesta ja saanhan minä sitten jatkaa ulkoministerinä."

        http://www.nykysuomi.com/index.php/2017/04/21/sampo-terho-suomi-palaa-ennen-pitkaa-omaan-valuuttaan/

        Orpo-Terho puolusti kärkevästi perussuomalaisten tähän mennessä tekemiä toimia ja moitti samalla populisteiksi täysin rinnoin heittäytyneitä oppositiopuolueiden edustajia. Hän muistutti äärimmäisen rajun kritiikin kohteeksi joutuneiden perussuomalaisten olleen kerta toisensa jälkeen oikeassa.

        – Aina kun punavihreät pilvilinnat hajoavat, niiden takaa paljastuu perussuomalainen totuus. Näin on käynyt viime vuosina esimerkiksi euron ja maahanmuuton suhteen. Paljon paheksuntaa herättäneet arviomme ja varoituksemme tulevasta ovat paljastuneet lopulta kaikessa yksikertaisuudessaan tosiksi.

        – Niin hyvät ystävät. Eliitin ja niin kutsutun älymystön muotivillitykset katoavat muutaman vuoden välein kuin savu tuuleen. Suurimmatkin poliittiset rakennelmat sortuvat ilman tavallisen kansan tukea, ja siksi Neuvostoliitot ja Eurostoliitot tulevat ja menevät.

        Tietyt asiat eivät muutu, Terho totesi ja jatkoi: Perussuomalaisten politiikan peruskivet ovat koti ja perhe sekä rauha, jonka valtiovalta turvaa. Näiden paras turvaaja on kansallisvaltio.

        – Kansalaisen oikeudet ja vapaudet turvaa parhaiten lähellä kansaa oleva demokraattinen hallinto, jossa kansallisvaltio on yhä ylivertainen hallintomalli. Kansakunnan hyvinvointi syntyy yksilön työstä ja yrittämisestä, siis jokaisen kansalaisen ahkeruudesta ja moraalisesta selkärangasta antaa omastaan myös yhteisölle.

        Kyllä Terholla on sitten" sininen tulevaisuus"! Ai ilon ja toivon liike, jonka Terho toitottaa syntyneen itsellään kuitenkin naama nutturalla ja kaikille v_ttuillen. Ei taida Terho olla kiinnostunut muusta kuin ministerin palkastaan.


      • hahahhahhhahhaaaaaaaaaa
        osmium1 kirjoitti:

        Syytesuojan saanut emärosvo, Matti Vanhanen, on maaliman suurimman rikollisjärjestön, Suomen keskustan presidenttiehdokas!
        Eikö siellä Hullujen huoneella muisteta Kehittyvin maakuntien Suomi ry:n talousrikosvyyhteä? Se, ettei umpihulluille syöttiläspaskiaisille tarkoitettu Tolliskojen Totuuden torvi, Ilkka - lehti siitä ole kirjoittanut, ei merkitse sitä ettei niin ole.
        Lisää Älyprliä sinne hullujen huoneelle.

        Te kauna ja kateus demarit ette saa edes ehdokasta.


      • Poliisikoira
        Suo24mlaineN kirjoitti:

        Antti Rinnettä alemaksi ei pääse. Antti pettää kaikkia jopa omia puolisoitaan.

        Ja sinä se jaksat. Eikös sovita, että kirjoittelisit loppukesän vaikka Guzeninan koulutuksesta tai Mikaelin sydänvaivojen aitoudesta?


      • Anonyymi
        hahahhahhhahhaaaaaaaaaa kirjoitti:

        Te kauna ja kateus demarit ette saa edes ehdokasta.

        Matti vääntää vaan tortut ja sönköttää päälle.


    • Suo24mlaineN

      On tuo Vanhanen ainakin parempi kuin juopotteleva oman edun ajaja Roisto-Sipilä.

      • Kepulaista.kunniaa

        Aiheesta olisi voinut tehdä oman ja pitkä avauksen, mutta eiköhän muistinne virkisty näinkin:


        Sipilän työajalla juopottelusta ei taida olla näyttöä, mutta Vanhasen vaalirahasekoilusta ja valehtelusta on. Suomelle olisi suuri häpeä, jos presidenttinä olisi valehtelija ja vaalirahasotkussa ryvettynyt.

        "Suomen vaalirahoituskohu oli keväällä 2008 noussut kohu vuoden 2007 eduskuntavaaleissa ehdokkaille annetusta vaalituesta. Useissa ehdokkaiden vaalirahailmoituksissa oli puutteita. Ilmoituksia korjattiin ja lahjoituksia palautettiin vielä vuoden 2008 keväällä.

        Kohu jatkui vuosia ja uudet paljastukset johtivat vaatimuksiin pääministeri Matti Vanhasen erosta ja uusien eduskuntavaalien järjestämisestä. Keskusrikospoliisi ja oikeuskansleri harkitsevat rikostutkinnan aloittamista Vanhasen asemasta vaalirahoituksen järjestäjänä ja vastaanottajana."

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_vaalirahoituskohu

        Ei tiedä, ei muista:

        http://www.is.fi/kotimaa/art-2000000285570.html?nomobile=4

        Valehteli:

        http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015101920536732_uu.shtml

        http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/korhosen-vaite-vanhanen-valehteli-julkisuudessa-oli-pakko-siivota-hanen-jalkiaan/709941/

        https://www.youtube.com/watch?v=_neYsxGPaXY


    • pressa-ainesta

      Pääministeri Matti Vanhasen tekstiviestit leviävät netissä kuin kulovalkea 

      http://matti-vanhasen-tekstiviestit.blogspot.fi/2008/04/keskustapuolueen-pj-ja-pministeri-matti_14.html




      15.2.2006 klo 21.32

      Tekee mieli sinua tajuttomasti

      15.2.2006 klo 21.32

      Saat heti täyden latauksen sitten saunotaan ja ehkä uudestaan tekee mieli
      sinua ihan tajuttomasti

      15.2.2006 klo 21.46

      Kerroin silloin mitä koko viikon teki mieli tunnet toivottavasti sykkeen
      sisälläsi kovana ja kuumana

      15.2.2006 klo 21.53

      Saat minut nousemaan päällä saat nähdä miltä se näyttää kun se haluaa
      työntyä sinuun ja toivoo pehmeiden huuliesi hellivän

      Paljonkonon syke kun on täysi lataus sisällä?

    • jukolauta

      Masalla luvassa ilmeisesti pillua Kremlissä, mikäli noudattaa Ahon UKK-linjaa. Saakoha öijä kiksauttaa Dmitrin Paskovin eukon Tatiaana Navkan pimpottia vanhojen aikojen kunniaksi, Haapasalo siellä on jo ilmeisesti käynytkin.

      • Anonyymi

        Mulukku Vanhanen.


    • SESIITÄ

      ON KAKILLA MITTAREILLA PARAS EHDOKAS , KATEUTTA TÄLTÄ PUNA VIHREÄLTÄ PUNIKILTA , PESE RAUKKA SUUSI.,

    • Tuli.iso.JYTKY

      Huora-aholle on tulossa toinen avioliiton ulkopuolinen lapsi.

    • Muna.edellä

      Huo.ra-aholle on tulossa toinen avioliiton ulkopuolinen lapsi.

    • Naiset työpaikalla nuhtelivat minua kun lainasin tätä virkettä: "Matti "Mulkku" Vanhanen", he sanoivat: "Ei saa niin jaloa elintä kuin mulkku, verrata niin mitättömään elättietanoiden etujen ajajaan kun Matti Vanhanen on."

      • tukiloiselle

        Kaikkea sossunjonossa puhutaan.


    • pattajalla

      Onko Matti Thaimaan miehiä muiden tukijussi karjujen tavoin.

      • Anonyymi

        On sillä pitkä!
        Ainaski viissenttinen!


    • Faktaapukkaa

      Satoja seksiskandaaleja tämä maanikko sai aikaan. Pääministerin virka-asunto Kesäranta toimi Vanhasen panoluukkuna.

      • olet.punikkivalehtelija

        Entä sitten? miksi olet kateellinen?


      • Masansaavutukset

        Ei sovi unohtaa myöskään lautakasasekoilua Vanhaselta.

        Vanhasen hallitus teki valtiopetoksen hyväksymällä Lissabonin sopimuksen Suomen lain yläpuolelle ilman kansanäänestystä.


    • NathanVonKebap

      Vanhasen muija Merja lähti toisen miehen matkaan kun korston etanakulli ei noussut enää tanaan, värisi vain ja sylki räkää.

      • Anonyymi

        Matti väänsi vaan torttua.


    • Mahdettiinko missään edes laskea Matti Vanhasen seksiskandaalien määrää, kun hän toimi Suomen pääministerinä? Jos ei laskettu, palstalaisten on paha lukua muistaakaan. Laskemisintoa aikoinaan varmaan vaimensi sellainenkin seikka, ettei ollut yksimielisyyttä, miten seksiskandaali eroaa tavallisesta seksijutusta, kun edes EU ei ole standardisoinut niiden eroja.

      • kevyt.ratsuväki

        Tuo on aivan totta. Totta on myös se, että Matti Vanhanen pääministerinä keskittyi lähinnä naisten jahtaamiseen. Pääministerin tehtävien hoito jopa kärsi tuosta.


      • kevyt.ratsuväki kirjoitti:

        Tuo on aivan totta. Totta on myös se, että Matti Vanhanen pääministerinä keskittyi lähinnä naisten jahtaamiseen. Pääministerin tehtävien hoito jopa kärsi tuosta.

        Luojan kiito, tämä nykyinen lahjakkuus sentään välttelee tuollaisia juttuja, noinkohan terveydentila estää sen. Kaikenlaista muuta häslinkiä tämä tupelo on kyllä etevä järjestämään. Veronmajaksajien piikkiin totta kai.


      • Anonyymi
        kevyt.ratsuväki kirjoitti:

        Tuo on aivan totta. Totta on myös se, että Matti Vanhanen pääministerinä keskittyi lähinnä naisten jahtaamiseen. Pääministerin tehtävien hoito jopa kärsi tuosta.

        Matti Vanhanen keskittyi lähinnä sönköttämiseen.


    • toukotouko

      Ei tämä aikoinaan asianmukaisesti ensin eronnut ja sinkkuna seurustellut Matti Vanhanen ole mikään "panomies" verrattuna Vihreiden Touko Aaltoon, joka kärähti aviovaimolleen Iris Flinkkilä nimisen puoluetoverinsa vokottelemisesta ja peitonheiluttelusta.

      Tämä tuore ukkomies Touko Aalto hyväksikäytti puoluetoimistonsa työntekijää ja hipsi sitten muina miehinä nuoren aviovaiminsa viereen jatkamaan harrastuksiaan .
      Käryn käytyä , vaimo hakee avioeroa , mutta Tämä Touko ilmoittelee tiedotteellaan, että ei halua yksityiselämäänsä käsiteltävän julkisuudessa.
      Hyvin tuo julkisuus kelpasi "toukopässille" vielä puoluekokouksessa jossa esiinnyttiin perheen kanssa ja halailtiin vaimoa vpiton kunniaksi.

      Ei voi kuin ihmetellä, että tästä Vanhasesta jaksetaan vääntää tarinaa, vaikka poikamies Vanhanen ei tuollaista julkisuutta edes ansaitse.

      Aikoinaan Paavo Lipponen kävi vonkaamassa, toisen vaimoa ja pääsi tuosta teostaan varsin vähällä, saas nähdä kuinka avionrikkoja törkeilijä Touko Aalto (Vihreät) saa nyt julkisuutta ?

      • Keskustan.kärkihanke

        Vonkasiko Lipponen? Vaikea sanoa, mutta tämä tapaus on selkeämpi eli vonkaus tapahtui:

        https://www.seiska.fi/Uutiset/Matti-Vanhanen-vonkasi-opiskelijatyttoa-kotiinsa/533965

        "- Lisäsin hänet kaveriksi kokeilumielessä, eikä mennyt kuin muutama sekunti, kun hän laittoi jo viestiä. Vanhanen meni suoraan asiaan ja ehdotti tapaamista hetken kestäneen juttelutuokion päätteeksi, toinen naisista kertoo Seiskalle".

        Ei mennyt kuin muutama sekunti, kun meni suoraan asiaan.


    • äitykkä

      Kyllä Niinistön Sauli on ainut jalat maassa seisova mies presidentiksi,muut ovat tuuliviirejä !

    • Miesnainenkuuluuolla

      Ei sentäs olo homo kuten eräät. Parempi näin.

    • Avaus on ollut kohta jo kaksi kuukautta palstalla, eikä vieläkään ole selvinnyt miten monta seksiskandaalia Kepun pressaehdokas Matti "Mulkku" Vanhasella oli pääministeriaikanaan? Ei ole esitetty edes karkeita arvioita. Johtunee siitä, että seksiskandaalin ja tavallisen seksisuhteen erottaminen toisistaan on ylivoimaisen vaikeaa.

    • japaneseboy

      Veikkaisin, että niitä oli n. 100.

    • JukkaSaruman

      Liian monta...

    • Lumenpukkaaja

      Erittäin huonomuistinen mies, jonka toimintaa ohjailee jalkovälin pikkuveitikka....ei missään tapauksessa presidentiksi. Kyllä ne aivot pitää toimia eikä vain se sp-elin.

    • Kankitautinen

      Seksiskandaaleja on moneen lähtöön. Näistä presidenttiehdokkaista Homo-Pekka toi kehitysmaasta tuliaisinaan rattopojan, jonka iästäkään ei oltu varmoja... Väyrynen kuulemma kopeloi lentoemoja ja Salella seisoo vain järki ja silti pikku runotyttö on mahaa pystyssä. RKP:n vanha kehäraakki oli seksikkäästi komukka ja lienee saanut neukuissa muutakin kuin Marxia. Suurin julkisuus lienee tullut kysyttäessä teloitusinnosta vallankumouksen onnistuessa! Pystyvin ehdokkaista mies onkin Kanki-Matti, jolla on täysi lataus ja naisia riittää! 2 metrin miehellä on kalu 10% kantajansa pituudesta! Nuo naisehdokkaat ei ole tainneet paljonkaan kaatoja keräillä...

      Lippos-Paavo oli tosin vain pääministerinä, mutta hässi toisen akkaa,

      Onkohan tässä perää?

      Pääministeri Matti Vanhasen suhde Susan Kuroseen lähti kehittymään Suomi24.fi-nettipalvelussa, kun Vanhanen oli nähnyt oheisen Susanin nettiprofiilin.

      IS:n löytämässä Suomi24.fi:n gallerian profiilissa Susan tasapainottelee Helsingin Tervasaaren laiturin kaiteella kesäisenä päivänä.

      Profiilin mukaan Susan liittyi Suomi24.fi:n galleriaan lokakuussa 2005. Susan kirjautui galleriaan viimeksi helmikuussa 2006.

      Presidentinvaalien ensi kierroksella 15. tammikuuta hävinnyt Matti Vanhanen kävi treffeillä Susanin kanssa ensi kertaa tammikuun lopussa.

      Päivämäärät ja muut tiedot vastaavat Susan Kurosen myöhemmin kertomia yksityiskohtia hänen ja pääministerin suhteesta. Alun perin Vanhanen kertoi peitetarinana kohdanneensa Susanin Ikean myymälässä.

      • äitykkä

        Näinkö rumasti te puhutte rakkaudesta omalle puolisollennekin?


      • bähähää

        Kuules nyt: maajussit ja pankkopojat mitään tiedä mistään rakkausjutuista, saatika puolisoista. Riittää kun lehmä tai lammas ei pääse karkuun...


    • äitykkä

      Ei pidä puuttua ihmisen yksityiseen puoleen,se on hänen elämänsä.

    • Mattionykkönen

      Onko Vanhas-Matti pelissä mukana?jos on minä ainakin äänestän häntä.Terveys kuulemma viime aikoina vähän reistaillut,vaikka ei ota kuppia.Mahtaako laittaa uuniperunoihin liikaa rasvaa?Niin tai näin toivottavasti terveys ja ämpärit riittävät kiertueen ajaksi.Tsemiä.

    • MalmiLEXKenttäwex

      Tuollahan se on malmin korpikentällä käynyt tarinoimassa. Kosiskelee virkistyspörrääjiä äänestäjikseen. Höpisee jostain sähkölentokone hypetyksestä.

    • Anonyymi

      Kova pappa se on ainakin "saunomaan" Ruususenkin kanssa vietettiin lempeitä hetkiä saunanlauteilla. Pappojen kimppakivaako Iken ja Saulin kanssa eduskunnan saunassa .Harvoille ja valituille virohuorille.Toivottavasti vanhan orkkunarkkarin sydän vielä kestää löylyjä.

      • Anonyymi

        Dodih! AY ja Kepu ne yhteen soppii, pannaan ne pussauskoppiin!


        Show on vasta alkamassa...mutta liput on loppu, sorry persut ja kokomustat


    • Anonyymi

      Nyt on pyrkimässä huijari Kulmuni paikalle.
      Kyllä akkajahti alkaa lööpeissä ja tädit ovat lääpällään.
      On nämä keput omia persoonia, voi jestas!

      • Anonyymi

        lestaadio maahanmuuttokeisari olis ollut paras


    • Anonyymi

      Lautakasa -ja uuniperunamiehellä on pikkuruinen piIí.

    • Anonyymi

      seksi?

    • Anonyymi

      Mikä ihmeen törkykeskusteluketju tämä on ? Eikö moderaattori ole hereiilä ?
      Sulkekaa koko palsta, kun täällä saa riehua kaikenlaiset hörhöt.

      • Anonyymi

        Neiti Halla-ahon kannattajat itkevät täällä ikuisessa oppositiossa.


    • Anonyymi

      Matti Vanhanen on keskustan häpeä. Se, että kepu valitsi hänet valtiovcarainministeriksi, todistaan keskustan suuren ongelman: kepulkla ei ole päteviä ehdokkaita tärkeisiin tehtäviin.

    • Anonyymi

      Eikös se seksi ollut lähinnä uuniperunan mutusteleua?

    • Anonyymi

      Mitä pahaa "seksiskandaaleissa" on? Sitäpaitsi, "seksiskandaali" on aika epämääräinen käsite. Joku nostaa kovan mekkalan jostain aivan olemattomasta asiasta - joku toinen ei ole ko. hommasta moksiskaan. Mutta yksi asia on varmaa: iltapäivälehdet ko. "skandaaleista" nettoavat. Siksipä noita "skandaaleja" tekemällä tehdään.

      • Anonyymi

        Vapaana miehenä Vanhasen seurustelu oli luonnollista. Hänellä ei ole lehtolapsia Halla-ahon tapaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vapaana miehenä Vanhasen seurustelu oli luonnollista. Hänellä ei ole lehtolapsia Halla-ahon tapaan.

        Ruususen Masan pikkuruinen uunipottu muistetaan.


    • Anonyymi

      Matti se kiipesi puuhun, sönkötti siellä ja väänsi sitten tortut äänestäjän suuhun.

    • Anonyymi

      Mitenkä nämä kaikki kyrvännahat ovat keskustaan keskittyneetkin...

    • Anonyymi

      Matti Vanhanen 4% mies.

    • Anonyymi

      Mutta missä piileskelee Pupu-Jussi?

    • Anonyymi

      Talvivaaran kaivoksen avajaisissa Matti Vanhanen sanoi, että valtion kannataisi myydä omaisuutttaa ja perustaa rahoilla Talviaaran kaltaisia kaivoksia. Nyt jo yksin Talvivaara on tuhonut yli 3 000 000 000 euroa ja pilannut ympäristön vesistöjä laajalti.

      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      12
      2373
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      122
      1237
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1185
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      1013
    5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      242
      1010
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      914
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      806
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      786
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      719
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      46
      709
    Aihe