Eikös lähes jokaisessa uudemmassa autossa ole navigaattori vakiona. Autonvuokraus firmat tarjoaa sitä vuokralle kalliilla hinnalla. Jos navigaattori on vakiona, miten ne voi sen käytön estää, vaikket halua maksaaa siitä vuokraa ?
Vakiovarusteisen navigaattorin vuokraaminen ?
PihiPekka
7165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On, eivät yleensä estä. On toki teknisesti tehvävissä...
Oman kokemuksen mukaan muuten kännykän navit ovat pääsääntöisesti parempia, mutta vaatii pidikkeen tai jonkun viereen navigoimaan.
Vanha asia, jota vuokraamot eivät ole kaluston uusiutuessa muuttaneet hinnastoon.
Tuloa on se pienikin tulo.
Itse vuokrasin islannissa auton ilman navia, mutta Gran Vitarassa oli se siinä keskinäytössä toimivana, eikä ylimääräistä maksua mennyt.
monissa malleissa kalleimmissa malleissa vain navit.
Jos vuokraa navigaattorin onko se erillinen vai kiinteä ? Tarviiko siihen salasanan. Voiko käyttää omaa erillistä navigaattoria?
Vuokraamot ei hanki parhaiten varusteltuja malleja autoista. Eli niissä ei ole navigaattoria tehdasvarusteena.
Totta kai voi käyttää omaa navigaattoria. Mutta onko joka autossa tupakansytytinpistoketta? En ole ihan varma.
Tupakansytytin on vain niissä autoissa, joissa tupakointi on sallittua tai jopa suotavaa.