Kahden viikon jälkeen Espanjaan?

Nskdkfkdm

Riittääkö paranemisaika? Pieni mustavalkoinen kuva kyseessä ja tatuoijani sanoi että pienet kuvat paranevat nopeasti.
Haluaisin siis kokemuksia.. kiitos!

3

342

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mustekuva

      ja miten se tatuoinnin paraneminen liittyy espanjaan menoon? ei se tatuointi sitä tiedä oletko suomessa tai vaikka kiinassa.

      • dgdgdsg

        Ehkä ei kannattaisi hengailla tatuointiareenalla, jos et niistä ja niiden hoitamisesta mitään ymmärrä.

        Vastaus avauksen kysymykseen: pienet paranee kyllä paremmin. Kannattaa kyllä hankkia suojakertoimeltaan korkeampaa aurinkorasvaa. Eikä vedessä kannata tunteja itseänsä liottaa.


    • einäinpliis

      Tatuointien parantuminen kestää kuukausia. Jos et halua että tatuointi tulehtuu tai haalenee, pitää auringonottoa ja uimista välttää 1-3 kuukautta! Kuten yllä on neuvottu, ei tatuointia kyllä edes kannattaisi ottaa, jos ei tuon vertaa tiedä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2185
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      63
      781
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      696
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      686
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      60
      570
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe