Viallinen lauta

Aloitttelija

Ostin longboard-laudan, mutta se ei kulje suoraan vaan kääntyy koko ajan oikealle. Onko sille mitään tehtävissä vai pitäisikö se heittää menemään? Mitään temppuja en aio tehdä, olisin vain halunnut siitä kulkuneuvon ettei tarvitsisi aina kävellä joka paikkaan.

5

1494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Massfi

      Sama ongelma omassa laudassa uudesta lähtien. Toinen eturenkaista on ilmassa n. sentin. Valitin nettikaupan asiakaspalveluun. Kohteliaasti kyllä harmiteltiin ja ilmoitettiin asian olevan takuun ulkopuolella. Olen kuulemma säilyttänyt lautaani väärin. 3 päivää potkuttelin, kun sen huomasin ja alle viikon sisällä ilmoitin asiasta. Tosi ärsyttävää potkutella, kun lauta puoltaa vasemmalle.

    • Epohjanmaa

      Yleisesti Euroopan webstoret toimittaa Suomeen huonoimmat tavarat. Suomalaisten kynnys valittaa viallisista ja palauttaa viallisia tuotteita tiedetään. Suomalainen pitää viallisen tuotteen ja ehkä valittaa anonyyminä keskustelupalstoilla. Osta jenkkistoresta tai suoraan Suomesta niin vältyt vääryyksiltä ja pettymyksiltä..

    • baulau

      Enkkulasta toimittivat varpanneen laudan ja eivät suostu korvaamaan uutta. Suositeltiin hakemaan rahtifirmalta korvausta. Kuljetettu väärin :( liian kosteassa. Paketti on ihan ehjä eikä merkkejä kosteudesta. Mikä neuvoksi?

    • baulau

      Tänään vastaus rahtifirmalta, että ei kuljetuksessa vaurioitunut eikä reklamoitu vastaanottaessa esim näkyvistä pakettivauroioista. Eivät korvaa :(

    • bacci

      Hey! Sama proggis. Voiks dekin skulaa ite suorax?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      231
      7716
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      5210
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4812
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3468
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2025
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      32
      1961
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1839
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1697
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      37
      1639
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      158
      1452
    Aihe