Olen hoikka ja kaunis(?) nuori nainen. Etsin kuan miestä itselleni baareista ja netistä, sitä kuitenkaan löytämättä. Sitten huomasin että vaikka omassa ulkonäössäni ei ole valittamista, niin rakkaani ei tarvitse olla mikään mister finland. Laskin rimaa ulkonäön suhteen, ja löysin rakkaani deittinetistä. Mua ei ollenkaan haittaa että kultani on iso ja todella lihava (145kg) koska hän on silti niin ihana, romanttinen, yms. Jotkut kyllä kattoo vähä karsaasti, mut mä oon ottanut miehen itselleni, enkä muille.
Näin löydät sen oikean
Tytti27
102324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Itse en ole mikään ruma, mutta ylipainoa on päässyt kertymään viime vuosina. Ihan mukava jos kaltaisia naisia on olemassa. Itsellänikin olisi ollut mahdollisuus (jos oletan oikein naisten katseesta) saada oikein hoikka ja sievä nainen, mutta.. mutta.. Itseäni silti vaivaa tämä ylipainojuttu ja ihmettelenkin mitä ne naiset (muka!!??) näki mussa, kun olen tämmöinen pullasorsa?
Noh.. Nyt viimeiset viisi viikkoa olen käynyt 4x viikossa 8 km lenkkiä juoksemassa ja olen ollut puuro/näkkäri dietillä ;) Paino on jo tippunut muutamia kiloja ja olis tarkoitus olla kesään mennessä tiukassa kunnossa (~75kg)
Ei mun kantti vaan kestä jos itse on plösö ja nainen on nätti! Se häiritsee mua ihan sikana!
Toivottavasti jaksat lenkkeillä ja syödä fiksusti.Tsemppiä!
Itse tapailen tässä miestä,joka on samassa painoluokassa kuin sinä.Vatsaa on hälle kertynyt.Keskikehonrakennus ei ole estettisesti kovin viehättävää(en silti vaadi tai himoitse mitään pyykkilautaakaan).Terveysriskikin se on.
Olen yrittänyt puhua terveemmän elämän puolesta hänelle,mutta ei tunnu ottavan tuulta alleen.
Kun vielä pienillä valinnoilla voisi olla jo vaikutusta.Minulle ainakin ihminen joka välittää omasta ulkonäöstään ja terveydestä on haluttava.
Muista sinä kuitenkin syödä säännöllisesti ja monipuolisesti(hedelmät,vihannekset,kala,kana...).
Kaurapuuro on todella hyvä terveys ja laihdutusruoka!
Ite oon päässy vähän rupsahtamaan mutta vaimo edelleen alle 50 kg. Olen vähän ottanu tiukemman linjan ja saanu kaljamahan pienenemään reilusti, pitäähän sitä edes koittaa olla silmän ruokaa edes kotona, rankka työ kun vaatii rankat huvit, no tulotkin ovat sen mukaiset, mutta silti pitää ajatella näitäkin asioita molempien kannalta. Itseäni ottaa päästä jos kiloja on liikaa eli 175 cm ja 90 kg ja olenkin päässyt jo alle 80, muutama kilo vielä. Vähän itsekuria ja temppu ei ole kaksinen.
Moi!!
Ite oon nelikymppinen nainen. Oon tavannut miehiä viime vuosina monen deittipalstan avulla. Jos ulkonäkö ei ole mua millään tavalla miellyttänyt ja sytyttänyt, olen jättänyt tutustumisen siihen yhteen tapaamiseen.
Vasta nyt - useita sokkotreffejä läpikäyneenä - olen laittanut tavallaan todellakin arvot järjestykseen. Chatissa tapasin viime vuoden puolella miehen, kirjoittelimme sähköpostia ja tauon jälkeen päätimme tavata. Hänen kanssaan olimme todenneet, miten ihmeessa meillä voi olla niin samansuuntaiset ajatukset sähköposteja vaihdellessamme. Tuntui, että kokemuksetkin olivat melko samanlaisia. Kun sitten kk sitten tapasimme ekan kerran, oli tosi hauskaa enkä oikein mielessäni osannut sanoa, mitä mieltä olen ulkonäöstään. Toisilla treffeillä totesin itsekseni, että on hän aika "ruma" jopa ja ylipainoinen. Ajattelin, että koska luonteensa; luotettavuus, huumorintaju samanlainen kuin itselläni ja moni muu asia hänessä miellyttää mua, niin katsellaan eteenpäin. Nyt olemme tavanneet muutaman kerran ja tajuan, että vaikka hän ei ulkonäöllään mua hurmaa, se muu korvaa kaiken. EN meinaa uskoa itseäni!! Minä, jolle kuitenkin miehen tietty seksikkyys ja "siedettävä" naama ovat merkinneet aikaisemmin paljon!!
Ennen en uskonut joidenkin sanontaa, että kun toiseen rakastuu, hän alkaa näyttää todella kauniilta/komealta omaan silmään. NYT USKON!! Kun ihmisen sydän on kultaa ja hänestä saa rehellisen käsityksen heti alkumetreillä...kun puhepuoli toimii ja huumori on yhteistä, niin ANTAA PALAA!!!
Kaikille vinkkinä! Tutustu ensin siihen ihmiseen rauhassa. Mieti sitten, mistä voit "tinkiä"...
tunnustat että miehen ulkonäkö ja olemus merkitsee kuitenkin paljon.Voin vaikka lyödä vetoa että jossain välissä eteesi tulee se komea uros ja ämmävaistot saavat sinussa vallan.Menet sen uroksen mukaan ja sänkyyn koska haluat villiä naintia komean miehen kanssa.Petät nykyistä "siippaasi" ja sen jälkeen tulet tänne itkemään mitä pitäisi tehdä.
Vittu, niin tyypillistä naisen toimintaa.
Kiitos kommentistasi!
Ymmärrän tuon tuohtuneen käsityksesi. Noin voi tosiaan käydä, varmasti sekä miehelle että naiselle. Pointti on vaan siinä, että jos tämä uusi mies osoittautuu todella luonteeltaan ja SYDÄMEN sivistykseltään sellaiseksi, jonka kanssa mun on hyvä olla, niin MIKSI pelkän seksin takia suhteen tuhoaisin. Olen kuule kokenut elämässä todella paljon, myös negatiivista ja myös suhteenalkuja, joissa mies on ollut se komea ja seksikäs...ja osoittautunut melko pian ihmisiä kylmästi hyväksikäyttäväksi epäluotettavaksi "mieheksi". Tiedän tällä elämänkokemuksella, ettei sellaisen kanssa saa kuin suunnattoman määrän pahaa mieltä. Sitä en itselleni halua!
Miksei voisi uskoa siihen, että kun parisuhde toimii ja siinä saa ja antaa paljon rakkautta, ympärillä kulkevat komeat naamat ja kropat jäävät vain katselua varten! Itse uskon, että Rakkaus voittaa Pelkän Seksin jonkun satunnaisen vastaantulijan kanssa. Näin on.
...on varmaan parempaa kuin pelkkä seksi. Eihän se ulkonäkö siinäkään asiassa merkitse, vaan se miten homma toimii!
Haluan hyvän luonteen kauniissa paketissa. Halusin, ja sain.
kaiki alle satakiloset oo riisitautisia
Nyt päästään asiaan, ei minussa kyllä suuresti vikaa ole, mutta omanlaiseni tietenkin, tuu lukemaan tarkemmin www.ramasa.net/ytkerho/, mulla on ollu siellä ilmoitus jonkin aikaa.