Vittu tätä suomen kesää

Yhtä kylmää on kun helmikuussa. Perjantaina lähden kanarian saarille koska siellä on lämmintä.
390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On siellä lämmintä, jos on jos ei sada kaatamalla, kuten nyt on satanut jo kolmena päivänä ja lämpöä 18°c. Mutt matkailu avartaa ja tavernat siellä erilaisia kuin kotimaassa ja valuuttaa Espanjan matkailu bisness tarvitsee.
Mene toki kuluttamaan ylimääräinen kapitaalisi sinne, täällä paistaa aurinko ylihuomisesta asti, helle lukemissa.

Äänestä

Hiostavan lämmintä on etelässäkin vaikka sadekuuroja ,tulee varmaan ukkoskeli.

Äänestä

Sanopas muuta.
Lomaa 3.-16.7. ja ei näytä olevan yhtään hellepäivää tulossa!
Kuitenkin jo heinäkuusta kyse, jos ei ole helteitä nyt niin millon sitten x_x

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turkulainen--- kirjoitti:

Yhtä kylmää on kun helmikuussa. Perjantaina lähden kanarian saarille koska siellä on lämmintä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu