Urheilu on todella korruptoitunutta sekä testaajien että testattavien puolilla. On valitettavan yleistä, että urheilijatar onkin mies. Jostain kumman syystä ei testata urheilijoiden sukupuolta (ainakaan niin että raportoitaisiin jos ihminen onkin esim. sukupuolileikattu). Eikä esim. tutkita tarpeeksi ihmisen luustoa. Koska ihminen ei pysty peittämään luustoaan. Miehillä esim. nk. Adonis vyö keskivartalon alueella. Naisen ja miehen luustot eroavat toisistaan selkeästi (kun osaa katsoa faktoja). Sukupuolileikkaukset ovat yleisiä. Kaikki tällainen todella väärin. Sairas maailma pahuudessa.
Vastaukset 3
- atoniksenvyöote
Miehillä esim. nk. Adonis vyö keskivartalon alueella. Oho kun on taas faktoja tutkittu. Samat lihakset löytyvät kummaltakin sukupuolelta.
- Tutkikaa_asiaa
Tarkoitan luuston eroja. Muistin että keskivartalon luuston rakennetta kutsutaan sillä nimellä. Anteeksi jos käytin väärää sanaa. Luuston erot aiheuttavat muuten myös lihasmassan eroja. Siksi mm. tuo kohta näyttää erilaiselta miehillä ja naisilla.
Jos kiistät (?) että naisen ja miehen ruumiinrakenteet ovat erilaiset, olet kyllä todellakin sokea. Kyse on faktoista. Mm. luustostahan tutkitaan onko kyseessä mies vai nainen koska luusto on todistetusti erilainen miehillä ja naisilla, esim. keskivartalon kohdalta, lantiosta ja muista paikoista.
Moneen on purrut valhe niin syvälle että eivät usko että jotkin "naiset" ovat oikeasti miehiä. Näistä huijauksista on myös jäänyt kiinni ihmisiä mutta on myös paljon niitä, jotka eivät ole jääneet kiinni.
Ihmiset eivät näköjään enää eroita kuka on nainen ja kuka mies. Youtubessa on paljon ihmisten omia videoita siitä kuinka ovat muuttaneet itseään esim. miehestä naiseksi. Jos ei tietäisi paremmin, valhe menisi läpi helposti. Transseksuaaleja on monissa urheilulajeissa ja monissa muissakin piireissä.
En ole väittänyt että tietäisin paljon, mutta nyt on kyse niin perusasioista että on uskomatonta jos ihmiset eivät eroita miehen ja naisen ruumiinrakennetta toisistaan! Puhun nyt etenkin luuston osalta joka on erilainen miehillä ja naisilla. Leikkauksilla ja hormoneilla voidaan tehdä jotain, mutta luustoa on vaikeampi muuttaa...
Ihminen on tehty joko mieheksi tai naiseksi. Mies ei ole nainen ja nainen ei ole mies. Maailma on luopumuksessa ja lankeemuksessa. Hyvästä on tullut pahaa, pahasta hyvää jne. Etsikää totuutta. - kyssäri
Ootkohan katsonut niin paljon naisia jotka ovatkin miehiä ettet enää eroita miehiä naisista ja naisia miehistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861426
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä371115Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk21891Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154735Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13710- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja196664Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39558