Puheenaiheita treffeille

mies.treffeille

11

304

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rumamiesyksin

      Ei voi puhua mistään koska ei pääse treffeille koskaan.

      • Vaikka mies ei ole komea ulkoisesti mutta voi olla sisäisesti hyvin kaunis joten älä stressaa itseäsi ulkomuodollasi vaan mene ja kosi naista josta pidät.


    • 87887979797

      Olipa hyviä aiheita..

      Mulle on kerran käynyt viime vuosien aikana niin, että hiljenin täysin. En saanut toisesta osapuolesta kerta kaikkiaan mitään irti! Kohteliaasti ja vaivautuneina katseltiin sitten pari tuntia kattoon.. (Miehessä ei ollut niin sitte mitään vikaa! Kemia ei vaan toiminut yhtään!!)

      • mies.treffeille

        Tuon takia en millään halua suostua kahvittelutreffeille missä vain istuttaisiin vastakkain ja tuijotettaisiin toisia herkeämättä. Voi nimittäin olla vaivaannuttavaa ihan jonkun suhteellisen tutunkin henkilön kanssa.
        Haluan aina paljon mielummin liikuntatreffit jossa tehdään jotain, vaikka pelkkä kävelykin on mieluisampaa kun kahvitreffit.
        Hyvin meni äskeiset treffit, ei yhtään hiljaisia hetkiä.


    • Jkng

      Minun neuvoni on sellainen, että jatkakaa siitä mistä puhuitte ennen varsinaisia treffejä. Tuskin kukaan on puhumatta sanakaan treffeille asti päässyt... :D

      • oniloisempiakin

        Mä taisin kertoa silloin mun lähisukulaisesta ei niin mukavan asian, että siitä tuskin kannattaa jutella. Mutta ei mun olisi vaikeaa keksiä aiheita.


    • Siis miten avuttomia on ihmiset? Niidenkö pitää jostain listasta etsiä puheenaiheetkin, ei prkl. Mitäpä luulette että onnistuuko tönkkösuolattuna muikkkuna istuskeleva tuppisuu yhtään paremmin tekemään vaikutuksen jos sillä on jostain listasta heittää keskustelunaiheita? Se ehkä vähän paremmin sitten klaaraa mutta ei se kyllä jatkoon pääse jos juttelu ei ole luontevaa eikä se ole jos ei tule luonnostaan. Naisillehan juttu on eri, niiden tarvitsee vain olla päästäkseen jatkoon.

    • huonojakokemuksia

      Treffeillä naisista näkee oitis että eivät ole mitään järjen jättiläisiä.

    • PalstaTrolli

      Ihanko oikeasti ehdotetaan puhumista "julkkiksista"?!

      Voin kuvitella keskustelun:

      N: Mä siis niin inhoon sitä missi-Liisaa!
      M: Jaa? Mikäs siinä nyt niin harmillista on?
      N: Mitä? Etkö sä nyt näe miten feikki se on?
      M: En ole kiinnittänyt huomiota.
      N: Teille miehille nyt kelpaa ihan mikä vaan superloniblondi!

      Tai:

      N: Tää hunks-Jorma on niin ihana!
      M: Siis kuka ja mitä hän tekee?
      N: No kaikkihan nyt Jorman tuntee, siitä tanssiryhmästä, se on niiiiiin ihana.
      M: En tiennytkään kansantanhujen olevan muodissa.
      N: Höpsö, kato tässä mun kännykässä on kuva siitä. Ihana.
      M: Just joo. Ehkäpä sinun olisi pitänyt mennä treffeille hänen kanssaan.
      N: Miksen mä koskaan tapaa hyvällä itsetunnolla varustettuja miehiä?

      Että "julkkiksista" puhumaan vaan...

      • Avio.ATMies

        Kaikki julkkikset eivät ole pelkästään julkkiksia, on myös urheilijoita, poliitikoita, mediapersoonia, muusikoita, näyttelijöitä jnpp.


      • PalstaTrolli

        Niinkö?

        Periaatteessa "julkkis" lienee ollut lyhennelmä julkisuuden henkilöstä, mutta termi on taantunut tarkoittamaan BB-tason jätöstä ja kännissä puukottelevia ex-jotakin.

        Mikäli ihminen tietää tuollaisista paljonkin, voi minun puolestani mennä lyömään päätään matka-arkun kulmaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      701
      3258
    2. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      72
      1043
    3. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      41
      938
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      70
      825
    5. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      72
      686
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      651
    7. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      48
      638
    8. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      555
    9. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      44
      538
    10. Taisin vihdoin saada sinut ulos luuristani stalkkeri

      Et selvästikään ole niin pätevä kuin luulet. Tai minä niin huono.
      Ikävä
      90
      534
    Aihe