...naisen uskottomuus on kaunista, romanttista ja intohimoista kun miehen uskottomuus on aina rumaa, likaista ja itsekästä:
http://www.iltalehti.fi/tosielamaa/2016071821925651_ir.shtml
http://www.iltalehti.fi/tosielamaa/2016071821925651_ir.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eikö ole kyllä paha juttu. Naiset osaavat sen paremmin. Naisia ymmärretään paremmin. Miehiä säälitään. Naiset ovat rohkeita, jopa ihailtavaa kun osaa miesten maailmassa toimia noin. Miehelle taas nauretaan kun se vaan käy panemassa. Naureskellaan kun on yleisempää miehelle kuin naiselle. Nainen taas ikävä kyllä saa pahemman tuomion ja maineen kuin mies. Miehet jopa kehuskelevat panoistaan jotta saavat kunnioituksen kavereiltaan. Naiset taas eivät koska naiset tuomitsevat toisensa pahemmin. Nainen ei saa sitä ihailua toisilta naisilta vaan se tuomitaan. Miesten keskuudessa kuvio toisinpäin. Mielikuva pettävästä miehestä on eri kuin naisesta. Ikävä todellisuus mutta totta. En tunne yhtään naispuolista joka Kertoili sinulle panoistaan. Kun taas tiedän parikin miestä jotka kehuivat panojaan. Kyllä se edelleen on naiselle pahempi asia kuin miehelle. Toki kaikki petturit tuomitaan mutta mies pääse helpommalla maineella.
Hyi helv. Toisen ihmisen elämä rikottu.
http://m.iltalehti.fi/tosielamaa/201706062200189754_ir.shtml
Voin sanoa oma kohtaisesta kokemuksesta että naiset pitävät omaa pettämistä paljon vähäpätöisempänä kuin miesten. Vaimoni pettämis kuvioiden jälkeen hän ei pyydellyt anteeksi tai osoitanut tehneensä millään lailla väärin ei sanonut olevansa edes pahoillaan. Kun minä tein saman syntyi monen päivän valitus ja napina. Vaimo ihmetteli miten ei aikuinen mies saa pidettyä kaluaan housuissa johon minä vastasin että ei näytä aikuinen nainenkaan pystyvän pitämään hametta alhaalla ja pikkareita paikallaan johon vaimo vastasi tuhahduksella.
Joka leikkiin ryhtyy kantakoot seuraukset. Mulle sama jos aikuiset säslää ja pilaa suhteensa mutta lapset ei saa kärsiä millään lailla ne kun ovat syyttömiä aikuisten mokailuille. Ei ole oma perhe elämäkään ruusuista ollut, saanut kestää avovaimon juoksut ja oikut. En ole kuitenkaan koskaan alkanut mihinkään salasuhteisiin vaikka mahdollisuuksia olisi ollut, perempi säilyttää oma mielenrauha.
On se yhtä ikävää petti sitten mies tai nainen. Kannattaisi erota jos oma suhde ei kiinnosta, toinen voi löytää vielä uuden tai elää sinkkuna. Sen jälkeen voivat jatkaa minkälaista elämää haluavat.
aiemmilta vuosilta tietää tästä kaiken. Ei haitannut omat eikä toisten lapset ( toisen mies/oma vaimo). Uuteen työpaikkaan mennessä esittelysanat olivat mm. ..my loving wife. Hah! Tämä ei varsinaisesti kuulu tähän keskusteluun mutta vaan esimerkkinä miten nousevalla urapolullaankin oleva ihminen kehtaa sikailla, nykyään suuren yrityksen johtajistoa. Oma mielipiteeni on että tämä oli täysin moraalitonta ja sms-viestit jotka jo useat henkilöt ovat lukeneet, olivat naurettavan kiimaisia. Ihme jos niillä on saanut haluamansa. Minä ainakin sain, totuuden.