Huskies -Butchers

JVM-

Pari asiaa tuli päälimmäisenä eilisestä mieleen, olenkohan koskaan nähnyt Porvoolta noin hyvää taktista puolustuskokonaisuutta ja hyökkäyksen linjaa. Todennäköisesti top kolmeen vetää porvoolaisittain mietittynä vaikka vertailu on aina kovin vaikeaa. "Vanhat miehet" ovat elämänsä kunnossa frontissa ja nuoremmat ovat kasvamassa pelimiehiksi. Pitkästä aikaa mestaruusvuosien jälkeen koko Joukkueessa on oikeanlaista hypeä ja pöhinää. Työnteko kannattaa aina.

3

614

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • malttionvaltti

      Hyvää juniorityötä Porvoolta.

      • mustatuntuumyös

        Turhaa ajanhukkaa ja resurssien tuhlaamista. Helpompaa ja halvempaa on kerätä valmiit pelaajat pois kilpailevilta seuroilta.


      • katsojatäänestijaloilla

        Joo totta! Mut toisaalta, eikös ne kaikki haalita Roosterssin, niin mistä muille seuroille?
        Vai väitätkö että Vaahteraliiga nykymenolla on jotenkin kiinnostavaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      607
      1561
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      847
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      481
      730
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      681
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      44
      634
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      40
      600
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      548
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      30
      502
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      484
    Aihe