Helou miehet

Mikä miestä viehättää naisessa kaikkein eniten? Ulkonäkö tietty,
mutta mikä muu, nuoruuden lisäksi?
16713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hoikka ja huoliteltu vaatetus.eikä purkan jauhatus.

Äänestä
  • Eiryiten viehättävä on aikuinen nainen, joka on mitä tahtoo eikä kysele. Sellainen on nykyään niin harvinainen, että ihan hirvittää. Jos mun kuva ei saa tänään sataa tykkäystä, mä en kestä...

    Missä iässä miehet yleensä keksivät, että suhteessa ollaan ihmisen kanssa? Ei rintojen, ei vaatteiden, eikä varsinkaan sen meikin. Siellä keskellä on yksilö, joka haluaa tulla löydetyksi.

    Äänestä

Pikku turhamaisuus t. pikkutuhma-

Äänestä

Naisessa viehättää hymy ja se, että nainen haluaa mukavia yhteisiä hetkiä. Sopiva ikä, ei tarvitse olla nuori. Pikkutuhmuudesta ei ole ainakaan haittaa.

Äänestä
  • laittaa ruokoo pessöö pyykit ja siivoo, lämmittää saanan ja leikkoo ruohon ja on muutenniin kaverina, maatilan töissä. se on paras nainen, hempukoita ei kaivata...

    Äänestä

Se miten kohtelee muita ihmisiä, onko itsekäs vai epäitsekäs. Ulkoinen kauneus varisee pois jos sisältä ruma.

Äänestä

Aktiivisuus miestä kohtaan. Sopivasti kuitenkin, ei takertuen. Hymy. Siinähän ne. Muu on vain estetiikkaa.

Äänestä

Pyöreä peppu ,luonnollinen hymy, kevyen näköinen meikki, hyväntuulisuus. Nämä asiat saavat minun hormoonit liikkeelle. ikää katsomatta.

Äänestä

Iloisuus, avoimuus, savuttomuus.
Meikkiä vain vähän.
Kesämekko!!!

Äänestä
  • Valitettavasti tälle tytöllesi kehittyy diabetes, ellei jo ole. Sitäkö toivot rakkaallesi ?

    Äänestä

Ulkonäkö? No ei kovin paljon meritystä vaan se pilke silmänkulmassa,hymy,aitous,myönteinen asenne,keskustelutaito ja kohtuullinen älykkyys . Siis ei kulissit kuten määrätyissä mitoissa oleva kroppa ,silikoonit,ylpeys(rumentaa kenet tahansa).

Äänestä

Mikään laskelmoiva ja työhönsä intohimoisesti suhtautuva uranainen minua ei saa lämpenemään (enkä minä varmasti heitä). Samaa voi sanoa niistä naisista joilla on se punainen tupa, perhe, koira ja perunamaa unelma. Jotain räväkämpää kiitos.

Ainakin itse kiinnostun naisista jotka ovat kasvoiltaan kauniita ja kropaltaan hoikkia. Luonteeltaan sellaisista jotka hetken mielijohteesta ostavat lentoliput ja lähtevät kanssani kiertämään maailmaa. Tuohon päälle jos vielä lisää sopivan kieron huumorintajun ja sosiaalisen/iloisen/avoimen luonteen niin avot.

Rock-henkiset ihmiset iskevät paremmin kuin discohenkiset. Tosin täytyy myöntää, että olen discohenkisen kanssa naimisissa. Kyseessä on kuitenkin tapaus joka täyttää muut kriteerit. Mitä nyt huolehtii huomisesta aavistuksen liikaa, mutta se kai on naisille meitä miehiä luonnollisempaa. Ja täydellistähän ei toki ole olemassakaan.

Äänestä

Kerran nainen kirjoitti täällä että voi saada hyväilemällä miestä. Se vasta on seksikästä! Kiihottavaa! mahtaako kyseinen nainen ymmärtää missä mennään?

Äänestä

Ei ulkonäkö vaan asenne ja itsetunto

Äänestä

Älykkyys, ehdottomasti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sallyD kirjoitti:

Mikä miestä viehättää naisessa kaikkein eniten? Ulkonäkö tietty,
mutta mikä muu, nuoruuden lisäksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu