Miksi ja mistä asti?

MIKSI olet tyylisi ja musiikkisi valinnut?
MILLOIN JA MITEN tämä tapahtui?
11992
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ja vittuako se sulle kuuluu??

Äänestä
  • siin sai taas yks nilkki vähä vittuilun aihetta

    Äänestä

  • Odotteleppa rauhassa, että ne kivekset sieltä laskeutuvat ;-)

    Viime vuonna kuuntelit mahdollisesti Tic Tac'ia tai muuta yhtä äreää kamaa, joten ymmärrettävää on, ettet tähän kysymykseen halua vastata ;-)

    Äänestä

70-luvun puolivälissä Hurriganesistä se lähti. Rocknrollin, bluesin, rockabillyn ja countryn parissa on aika mennyt mukavasti. Tukkakin on päässä pysynyt.

Äänestä
  • joo,mullakin toi rock`n roll touhu lähti jo v-75,ihan elvistä aloin kuuntelemaan faijan varastoista ja siitä se lähti... ja hiuksetkin on jo lähtenyt,mut musaa(rock`n rollia,rockabillyä,countryä,bluesia,ym ym)vieläkin kuuntelen ja joskus piipahdan alan bailuissakin. et silleen..T

    Äänestä

  • Mr.T-63 kirjoitti:

    joo,mullakin toi rock`n roll touhu lähti jo v-75,ihan elvistä aloin kuuntelemaan faijan varastoista ja siitä se lähti... ja hiuksetkin on jo lähtenyt,mut musaa(rock`n rollia,rockabillyä,countryä,bluesia,ym ym)vieläkin kuuntelen ja joskus piipahdan alan bailuissakin. et silleen..T

    miulakii iskän ansiota kaikki... sen levyhylly tyhjennettiin joskus viistoistakesäsenä eikä tälle hörhöilylle loppua näy... parhaat bileet, parhaat kundit ja tietty sikasiistit autot ja musa on parasta.

    Äänestä

81 vuonna lähti homma käyntiin, ja vielä porskutellaan tukka on harventunu mut ei tahtia haittaa. Bileissä käyn aina kun työt ja perhe antaa myöten. Alkujaan homma varmaan käynnisty kavereiden ja silloisen muodin mukana....

Äänestä
  • Onko tossa touhussa mitään järkee jos tukka on lattialla heti kun stereot laitaa päälle. Mitä te sinne soittimeen laitatte...sädehoitoako?

    Äänestä

  • Tedi from Hml kirjoitti:

    Onko tossa touhussa mitään järkee jos tukka on lattialla heti kun stereot laitaa päälle. Mitä te sinne soittimeen laitatte...sädehoitoako?

    Onko sitä nyt kamalan vaikee ymmärtää; jos Rock 'n' Rollia on digannu jo 50-luvulla, niin sitä diggaa vieläkin.

    Äänestä

ekaks tuli 50s rock and roll, sitten rockabilly. Taisin olla ns. fiftareita ja muutaman vuoden ns. tedikin. Mutta tuosta on aikaa. Nykyään putoaa myös kantrit, bluesit, jazzit, klassiset, punkit jne. Mutta billyä ei ole enää tullut kuunneltua laaja-alaisen aktiivisesti vuosiin. Esim. nykybändit eivät ole tuttuja. Suuntaus on ollut lievästi jazzin suuntaan (jota en silti kerää mitenkään systemaattisesti, kuin vuosia sitten esim. rockabillyä). Alan tulla vanhaksi :)

Äänestä

Teini-iässä 90-luvun alussa satuin lainaamaan kirjastosta parit älppärit ja siitä se lähti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rocking lamprey kirjoitti:

MIKSI olet tyylisi ja musiikkisi valinnut?
MILLOIN JA MITEN tämä tapahtui?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu