Olen nainen, joka käy harvoin baarissa. Ne kerrat kun käyn baarissa en etsi sieltä vakituista miestä. Minä en käsitä, miksi joku etsii miestä baarista vaikka on kovin mustasukkaista sorttia? Jos löydät miehen baarista niin voit olla varma että sellaisella miehellä on taipumus flirttailla muille naisille/ryyppää paljon. Monta kertaa olen huomannut kaveriporukassa naisia, jotka ovat kyllästyneet miehen juomiseen ja ovat kovin mustasukkaisia. "Kun mies käy baarissa, se flirttailee ja naiset kiinnostuu hänestä." Joo? Miksi etsit miehen baarista? Se on pakko sitten hyväksyä että se mies on juuri sellainen kun se oli tavatessakin.
Mies löytyy baarista+mustasukkaisuus
4
232
Vastaukset
- crux
Kaikki muut baarissa ovat siis alkoholisteja ja käyvät siellä jatkuvasti mutta sinä olet koko baarissa ainoa joka vain harvoin käy siellä...niinkö ajattelet?
- OleKaukaaViisas
En, mutta miksi pitäisi valittaa sitten siitä että mies on sellainen joka ryyppää? Ei kannata baarista ehtiä miestä jos ei halua sellaista. Sitä ajoin takaa.
- crux
"Jos löydät miehen baarista niin voit olla varma että sellaisella miehellä on taipumus flirttailla muille naisille/ryyppää paljon"
Miten voit olla tästä varma? Sinäkin olet ollut samalla hetkellä baarissa joten päteekö tämä myös sinuun?
- enymmärrrä
Jos tapaa ihmisen baarissa, se ei automaattisesti tarkoita että mies tai nainen on alkoholi ongelmainen tai pettää ja flirttailee muille. On ihan normaalia välillä käydä viikonloppuna vähän nollaamassa stressiä.. Käynhän minä itsekkin joskus baarissa, mutta ei minulla silti ole ongelmaa asian kanssa. Olen varattu enkä flirttaile muiden miesten kanssa baarissa koska koen sen vääränä enkä haluaisi miehinikään tekevän samaa. Pidän muuten hauskaa ja juttelen kyllä ihmisille. Tuolla logiikalla kaikki miehet/naiset on alkoholiongelmaisia jotka tapaat baarissa.. Epälogiista ajattelua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191712
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991548Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy381021Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29909Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38871Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50836Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43778Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37770Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56758Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37740